De markoesateelt in Suriname krijgt een flinke boost met de start van het Press Passion Stimulus Package-project. Dit initiatief, maandag 3 februari gelanceerd bij de Melkcentrale N.V., voorziet markoesatelers van essentiële materialen zoals 1000 markoesaplantjes per hectare, walabapalen en prikkeldraad. Dit moet de productie stimuleren en de sector versterken.
President Chan Santokhi overhandigde persoonlijk de eerste vier pakketten aan geselecteerde telers. Ook minister Parmanand Sewdien (Landbouw, Veeteelt en Visserij) en de Indiase ambassadeur in Suriname, Subhash Gupta, waren bij de aftrap aanwezig. Minister Sewdien benadrukte de exportpotentie van markoesa: “Als het verwerkt is, staat de hele wereld voor je open.”
Een belangrijk moment was de ondertekening van een samenwerkingsovereenkomst tussen de Melkcentrale Paramaribo, de Coöperatie Passion Movement en lokale markoesatelers. Hiermee wordt een stevige basis gelegd voor de verdere ontwikkeling en export van Surinaamse markoesaproducten.
Met deze steun en samenwerking hoopt de regering de landbouwsector te versterken en nieuwe kansen te creëren voor Surinaamse boeren op de internationale markt.
- NDP: Chinese gemeenschap meerwaarde en van betekenis voor S…..
- Monsterverbond?..
- Twee inbrekers in de kraag gevat..
- Ouders kijken nog uit naar uitbetaling van achterstallige k…..
- MDS voorspelt zware regenbuien..
- Vijfde editie ‘Clark Accord Sori Yu Talenti’ schrijfwedstr…..
- Verdachte na aankomst luchthaven gelijk aangehouden..
- Culturele show in verband met Chinees Nieuwjaar..
- India: Meer dan zeven doden bij stormloop op Maha Kumbh-fes…..
- 5e editie ‘Clark Accord Sori Yu Talenti’ schrijfwedstrijd v…..
- Er dreigt een energiecrisis in Suriname..
- Veroordeelde werpt schuld af op slachtoffer..
- Strenge grensbewaking Frans-Guyana leidt tot drugsvangst ui…..
- Is DNA nog steeds de stem en het huis van het volk?..
- VHP bij Chinees Nieuwjaar- Jaar van de slang..
- Trainingen voorgesteld voor versterking musea..
- Tweede editie van International Business Conference zet Sur…..
- President en First Lady aanwezig bij 76e viering Republic D…..
- GRONDBELEID IS PRESIDENTIEEL BELEID..
- IBC en Diaspora Business Summit in Suriname..
- Regen blijft aanhouden..