Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft vandaag een samenwerkingsovereenkomst getekend met ondernemers en onderwijsinstellingen om de economische vooruitgang van Suriname te stimuleren. Dit initiatief, bekend als de 3-O benadering (Overheid, Ondernemers en Onderwijs), richt zich op het opleiden van competente arbeidskrachten die direct bijdragen aan de economische ontwikkeling van het land.
De overeenkomst werd digitaal ondertekend door minister Rishma Kuldipsingh (EZ), Margerie Telgt, directeur Polytechnic College (PTC), Wilgo Bilkerdijk, voorzitter Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA) en Kamlesh Ganesh, directeur Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB). PTC-directeur Telgt sprak van een historisch moment en benadrukte het belang van praktijkgericht onderwijs en innovatie.
“Met de snelle technologische ontwikkelingen is het cruciaal dat ons onderwijs meegroeit, zodat studenten en professionals zich continu kunnen ontwikkelen.” Volgens VSB-directeur Ganesh biedt dit convenant enorme kansen voor ondernemers. “Goed opgeleide talenten zullen direct bijdragen aan de groeiende digitale en technologische sectoren in Suriname. Dit is niet alleen een investering in talent, maar in de toekomst van ons land.”
ASFA-voorzitter Bilkerdijk voegde hieraan toe dat ondernemers ondersteund moeten worden om zich aan te passen aan wereldwijde ontwikkelingen, vooral met de opkomende olie- en gassector in Suriname. Minister Henry Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC), benadrukte de noodzaak van ICT-onderwijs.
“Technologie en innovatie zijn onmisbaar in onze samenleving en economie. We moeten ICT-opleidingen beter structureren en aansluiten op de arbeidsmarkt, zodat Suriname binnen tien jaar zijn achterstand kan inhalen.” Hij stelde voor om een modulair systeem in te voeren dat direct gekoppeld is aan ICT-gerelateerde beroepen in het land.
Minister Kuldipsingh benadrukte dat het versterken van het ondernemersklimaat een prioriteit is van haar ministerie. Initiatieven zoals het KMO-fonds en het SURGE-project bieden ondernemers ondersteuning, en deze samenwerking sluit hier naadloos op aan. “Goed opgeleide arbeidskrachten zullen leiden tot economische groei en internationale kansen voor Suriname,” aldus de minister.
- Sociale uitkeringen worden verhoogd..
- Pluimveebedrijven die ‘verduisterde’ machines kochten verli…..
- Duurzame samenwerking op komst: Azerbeidzjan en Suriname bu…..
- Surinaamse jongeren verkennen samenwerkingskansen binnen IA…..
- Zelensky krabbelt terug en wil ruzie met Trump bijleggen..
- Interne spanningen en toezichtsvragen bij SBB:..
- VALUTA WISSELKOERSEN, EXTERNE PRIJZEN, TRANSPORT EN PRIJSBE…..
- Man dodelijk mishandeld te Perika..
- Moira Morroy: ‘Zeer tevreden met inspanning dansscholen…..
- Het nieuwe normaal: Sodom en Gomorra?..
- US$ 10 miljoen vrijgemaakt voor dijk Weg naar Zee..
- Stichting Bondru Entertainment Suriname goed opweg met prof…..
- OW-minister Nurmohamed: ‘Er is geen geld om dijk te bouwen …..
- Inheemse gemeenschappen klagen Suriname aan om FPIC-schendi…..
- Veel bewolking en wat lichte regen..
- DA’91 houdt paneldiscussie in verband met Dag van de Vrou…..
- Politie zoekt eigenaren gestolen Yamaha-bromfiets en e-bike..
- Arabische staten gaan voor Egyptisch alternatief..
- Trump viert overwinning in toespraak tot het Congres, Democ…..
- Perry Oemrawsingh (77) Paramaribo 2-3-2025..
- Shemar Rier aangesteld als voorzitter Jeugraad Suriname..