Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft vandaag een samenwerkingsovereenkomst getekend met ondernemers en onderwijsinstellingen om de economische vooruitgang van Suriname te stimuleren. Dit initiatief, bekend als de 3-O benadering (Overheid, Ondernemers en Onderwijs), richt zich op het opleiden van competente arbeidskrachten die direct bijdragen aan de economische ontwikkeling van het land.
De overeenkomst werd digitaal ondertekend door minister Rishma Kuldipsingh (EZ), Margerie Telgt, directeur Polytechnic College (PTC), Wilgo Bilkerdijk, voorzitter Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA) en Kamlesh Ganesh, directeur Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB). PTC-directeur Telgt sprak van een historisch moment en benadrukte het belang van praktijkgericht onderwijs en innovatie.
“Met de snelle technologische ontwikkelingen is het cruciaal dat ons onderwijs meegroeit, zodat studenten en professionals zich continu kunnen ontwikkelen.” Volgens VSB-directeur Ganesh biedt dit convenant enorme kansen voor ondernemers. “Goed opgeleide talenten zullen direct bijdragen aan de groeiende digitale en technologische sectoren in Suriname. Dit is niet alleen een investering in talent, maar in de toekomst van ons land.”
ASFA-voorzitter Bilkerdijk voegde hieraan toe dat ondernemers ondersteund moeten worden om zich aan te passen aan wereldwijde ontwikkelingen, vooral met de opkomende olie- en gassector in Suriname. Minister Henry Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC), benadrukte de noodzaak van ICT-onderwijs.
“Technologie en innovatie zijn onmisbaar in onze samenleving en economie. We moeten ICT-opleidingen beter structureren en aansluiten op de arbeidsmarkt, zodat Suriname binnen tien jaar zijn achterstand kan inhalen.” Hij stelde voor om een modulair systeem in te voeren dat direct gekoppeld is aan ICT-gerelateerde beroepen in het land.
Minister Kuldipsingh benadrukte dat het versterken van het ondernemersklimaat een prioriteit is van haar ministerie. Initiatieven zoals het KMO-fonds en het SURGE-project bieden ondernemers ondersteuning, en deze samenwerking sluit hier naadloos op aan. “Goed opgeleide arbeidskrachten zullen leiden tot economische groei en internationale kansen voor Suriname,” aldus de minister.
- Vrouw omgekomen bij ongeval met vrachtwagen bij servicestat…..
- Vrouw dodelijk aangereden aan de Mottonshooplaan..
- Expositie Sungu Kondre vertelt over gevolgen van de stuwdam…..
- Nog drie plunderaars ingerekend..
- PVP niet geregistreerd voor deelname verkiezing..
- Vermoedelijke onoplettendheid leidt tot aanrijding met dode…..
- BEKENDMAKING – ABC Radio zaterdag kort uit de lucht..
- Santokhi onderstreept belang van economische stabiliteit vo…..
- Advies nieuw minimumuurloon overhandigd aan minister Mac An…..
- Gum-Air gaat internationale vluchten uitvoeren vanaf EAG-Ai…..
- Dolphins Hotel en Casino in Commewijne officieel geopend..
- Jason Gummels ontheven uit functie na toetreding tot de NDP..
- Makkelijke prooi..
- Dief Gevloerd door Colafles Tijdens Poging tot Ontsnapping..
- Schenking toilettengroep aan Djamiatul Islamiah basisschool…..
- Rudi Lie A Kwie was een held..
- MrZonneman versterkt Surinaamse kunst en cultuur met DUSA-i…..
- President negeert voordracht PL benoeming lid CHS..
- Due dilligence bij zakendoen..
- Suriname biedt zijn expertise aan voor Guyana’s waterkracht…..
- Suriname neemt in vervolg deel aan Concacaf Club Kampioensc…..