Terwijl enkele rijstboeren in Nickerie hun compensatiegelden hebben ontvangen, wachten anderen nog steeds op betaling. Tegelijkertijd stapelen de zorgen zich op in zowel de rijst- als de melkveesector. Boeren en vertegenwoordigers spreken van thans jarenlange verwaarlozing, corruptie en wanbeleid onder minister Sewdien (LVV).
Volgens rijstkenner Radjen Bishar uit Wageningen is een deel van de boeren weliswaar uitbetaald, maar wachten drie andere groepen nog steeds op hun geld. “Iedereen is druk bezig bij banken te controleren, of het bedrag is gestort. Maar de onzekerheid blijft”, aldus Bishar. Bishar uit ook felle kritiek op het gebrek aan vooruitgang bij de irrigatiepompen in Wageningen. “Die pompen draaien al jaren niet. Onder deze regering is er niets veranderd.
Tot op heden is er geen enkele ontwikkeling geweest.” De voorzitter van de Vee-houdersbond Suriname (VBS), Mukesh Ramlagan, hekelt het gevoerde beleid voor de melkveesector. “De scheidende minister Sewdien richtte zich uitsluitend op de import van melkpoeder. Daardoor werd de lokale melkproductie ondermijnd.” Volgens Ramlagan werd er meer verdiend aan importcontracten dan aan ondersteuning van de melkboeren.
Hij stelt dat melkboeren momenteel slechts SRD 10 krijgen voor een liter melk, terwijl de marktprijs rond SRD 25 ligt. “Onder het voorwendsel dat de vetlaag te laag zou zijn, wordt melk afgekeurd.
Maar dit argument is volgens de bond ongegrond en ongekend in de afgelopen 47 jaar.” Ramlagan spreekt ook over grootschalige fraude bij melktransporten. “Er worden melkbussen gevuld met opgeloste melkpoeder, in plaats van echte melk. Deze worden vervolgens bij de melkcentrale afgeleverd, terwijl de originele melk wordt verdund of omgeleid.”
De bond pleit voor invoering van strenge wetgeving. “Zoals bij de wet op het slachten van vrouwelijke runderen, waarbij illegaal slachten strafbaar is door de toepassing van twee jaar cel, moet er ook een wet komen tegen het aanleveren van opgeloste melkpoeder als verse melk. Ambtenaren of transporteurs die meewerken, moeten ook gestraft worden.”
Ramlagan benadrukt dat de nieuwe minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij voor een enorme uitdaging staat. “Er is een puinhoop achtergelaten. De sector moet worden hervormd, corruptie aangepakt en boeren moeten eerlijk worden behandeld. Alleen zo kan het vertrouwen worden hersteld.”
The post Overgangsregering geconfronteerd met wanbeleid in de veeteelt ..
- Elon Musk stapt op uit Trump-regering..
- Deskundigen trainen arbeidsinspecteurs in handhaving wet We…..
- NDP wint aan stemmen bij telling-update, maar behoudt 18 ze…..
- Stichting 8 december 1982 solidair met Venetiaan..
- Voorsprong NDP op VHP groeit tot ruim 6000 stemmen..
- Rusland roept leden op waardering te blijven tonen voor Ven…..
- Progressie en behoudendheid bij nieuwe coalitie..
- Cool-D is terug met emotioneel geladen single ‘Problema…..
- Van Samson trots op verkiezingsresultaat VHP..
- Venetiaan: ‘Mevrouw Simons heeft op geen enkele manier mijn…..
- Venetiaan: ‘ De NPS is niet van Greg Rusland’..
- Duurzame broccoliteelt in Suriname: kans én uitdaging..
- NPS-erevoorzitter Ronald Venetiaan spreekt zich uit over sa…..
- Read Japan-project: Japan schenkt Suriname Diplomaten Insti…..
- Soepinah Elisabeth Rebin-Sanoesi..
- Soepinah Elisabeth Rebin-Sanoesi..
- Ramautarsing: “Zware taak voor komende regering”..
- Stichting 8 December 1982 solidair met oud-president Ronald…..
- Suriname Business Forum gaat voor ‘open en constructief dia…..
- Stichting 8 December 1982 volledig eens met kritiek Venetia…..
- Wereldprimeur: Brazilië vrij van veevirus zonder prik..