Een Amerikaans echtpaar uit Ohio heeft een jongetje verwelkomd dat is geboren uit een embryo dat meer dan 30 jaar geleden – in 1994 – werd ingevroren. Het gaat vermoedelijk om de langst bewaarde embryo ooit die succesvol heeft geleid tot een geboorte.
Lindsey en Tim Pierce, die jarenlang met vruchtbaarheidsproblemen worstelden, maakten gebruik van gedoneerde embryo’s via een zogenaamde embryo-adoptie. Van de drie embryo’s overleefde één de ontdooiing en werd succesvol ingeplant. Hun zoon werd afgelopen zaterdag geboren, afkomstig van een embryo dat maar liefst 11.148 dagen ingevroren was.
De oorspronkelijke donor, Linda Archerd (62), koos ervoor haar resterende embryo’s niet te vernietigen, maar een ander gezin de kans op een kind te geven. “Ik wilde dat ze zouden leven, net als mijn dochter,” verklaarde ze.
Hoewel slechts 2% van alle geboorten in de VS via IVF gebeurt, liggen er naar schatting 1,5 miljoen embryo’s opgeslagen in limbo. Deze geboorte voedt het debat over ethiek en wetgeving, vooral na een uitspraak van het Hooggerechtshof van Alabama dat ingevroren embryo’s als kinderen beschouwt.
De geboorte heropent vragen over de toekomst van deze embryo’s én over ouderschap zonder genetische band.
- Megan Thee Stallion en Klay Thompson gevat tijdens romantis…..
- Cardi B krijgt gerechtelijk verbod op verwijzing naar strip…..
- ICW 2025 Finale: Rasha Thadani en Ibrahim Ali Khan in zwart…..
- Regering trekt US$ 5 miljoen uit voor acute verbetering luc….
- Dagblad Suriname, zaterdag 2 augustus 2025..
- OM: meer dan $10.000,- uitvoeren mag niet zomaar..
- Minister Bouva bij bezoek president: ‘We need to make Surin…..
- Mathoera pleit voor beter beloningsbeleid binnen de overhei…..
- Zonnige zaterdag met kans op onweer in de middag.
- Buurtbewoners Commissaris Weythingweg bezorgd over opzet go…..
- Stoelendans voor ambassadeurspost weer begonnen..
- Trump ontslaat hoofd statistiekbureau na tegenvallende werk…..
- Ex-president Colombia Uribe veroordeeld tot 12 jaar huisarr….
- Carmen Vriesde (62) Paramaribo- Suriname 1-8-2025..
- MARLENE GETRUIDA BLOKLAND (66) District Wanica 30-7-2025..
- Landveld wil viertal doelstellingen gerealiseerd hebben in …..
- Staat trekt hoger beroep in zaak Van ’t Hogerhuysstraat i….
- Nationale Milieu Autoriteit moet zelfstandig opereren..
- Regering geeft binnen 2 à 3 maanden duidelijkheid over SLM..
- Tonnen aan geld en sieraden verdwenen uit kluis Narcotica B….
- GloRilla en T-Pain geëerd met speciale prijzen op BMI R&…..