Een Amerikaans echtpaar uit Ohio heeft een jongetje verwelkomd dat is geboren uit een embryo dat meer dan 30 jaar geleden – in 1994 – werd ingevroren. Het gaat vermoedelijk om de langst bewaarde embryo ooit die succesvol heeft geleid tot een geboorte.
Lindsey en Tim Pierce, die jarenlang met vruchtbaarheidsproblemen worstelden, maakten gebruik van gedoneerde embryo’s via een zogenaamde embryo-adoptie. Van de drie embryo’s overleefde één de ontdooiing en werd succesvol ingeplant. Hun zoon werd afgelopen zaterdag geboren, afkomstig van een embryo dat maar liefst 11.148 dagen ingevroren was.
De oorspronkelijke donor, Linda Archerd (62), koos ervoor haar resterende embryo’s niet te vernietigen, maar een ander gezin de kans op een kind te geven. “Ik wilde dat ze zouden leven, net als mijn dochter,” verklaarde ze.
Hoewel slechts 2% van alle geboorten in de VS via IVF gebeurt, liggen er naar schatting 1,5 miljoen embryo’s opgeslagen in limbo. Deze geboorte voedt het debat over ethiek en wetgeving, vooral na een uitspraak van het Hooggerechtshof van Alabama dat ingevroren embryo’s als kinderen beschouwt.
De geboorte heropent vragen over de toekomst van deze embryo’s én over ouderschap zonder genetische band.
- Rassenhaat..
- Wan Okasi: Regering Simons moet met daden komen voor mensen…..
- Radjie Rijstindustrie verliest rechtszaak over Stalweide..
- Yusuf: “Als je werkt en je je inzet voor wat je wilt, je he…..
- Vitale bruggen in Kabalebo zijn hersteld..
- Supermarktkassa als graadmeter van echte welvaart..
- Verkeersveiligheid belangrijke beleidsprioriteit JusPol-min…..
- Nationale Milieu Autoriteit viert éénjarig bestaan..
- Minister Baasaron heeft aandacht voor ‘ease of doing busine…..
- Veehoudersbond bezorgd over onregelmatigheden in melkproduc…..
- Open dag STS 4 moet helpen bij maken van studiekeuze..
- Gebruikt Trump Afrika als ‘stortplaats’ voor cr….
- Justin Timberlake’s concert in Roemenië valt tegen bij f…..
- Beyoncé en Kendrick Lamar soundtracken nieuwe trailer voor …..
- Cardi B aangeklaagd na microfoonincident op podium..
- Echtpaar Mangoenredjo- Amathardji viert gouden huwelijk..
- Launch app beeldend kunstenaars op 26 juli..
- Geen visarestricties VS voor Suriname..
- Monorath: ‘We moeten creatief omgaan met de middelen die we…..
- VHP-parlementariërs saboteren toelating nieuwe DNA-leden..
- Regering buigt zich over behoud SLM en luchtvaartsector..