Een Amerikaans echtpaar uit Ohio heeft een jongetje verwelkomd dat is geboren uit een embryo dat meer dan 30 jaar geleden – in 1994 – werd ingevroren. Het gaat vermoedelijk om de langst bewaarde embryo ooit die succesvol heeft geleid tot een geboorte.
Lindsey en Tim Pierce, die jarenlang met vruchtbaarheidsproblemen worstelden, maakten gebruik van gedoneerde embryo’s via een zogenaamde embryo-adoptie. Van de drie embryo’s overleefde één de ontdooiing en werd succesvol ingeplant. Hun zoon werd afgelopen zaterdag geboren, afkomstig van een embryo dat maar liefst 11.148 dagen ingevroren was.
De oorspronkelijke donor, Linda Archerd (62), koos ervoor haar resterende embryo’s niet te vernietigen, maar een ander gezin de kans op een kind te geven. “Ik wilde dat ze zouden leven, net als mijn dochter,” verklaarde ze.
Hoewel slechts 2% van alle geboorten in de VS via IVF gebeurt, liggen er naar schatting 1,5 miljoen embryo’s opgeslagen in limbo. Deze geboorte voedt het debat over ethiek en wetgeving, vooral na een uitspraak van het Hooggerechtshof van Alabama dat ingevroren embryo’s als kinderen beschouwt.
De geboorte heropent vragen over de toekomst van deze embryo’s én over ouderschap zonder genetische band.
- Hellings wacht besluit Arbeidsinspectie inzake zijn ontslag…..
- Reyme: ‘Deskundigheid is in principe niet goedkoop’..
- Huur tegen dr- en rr-leden Paramaribo en Sipaliwini: ‘Plaat…..
- Tjon-A-Fat blijft voorzitter Olympisch Comité..
- Illegale landingsbaan Goliath-gebied vernietigd.
- NPS-fractie bepaalt binnenkort welke sociale projecten uitg…..
- Politiebond vraagt om nieuwe uniformen en betere werkomstan…..
- ‘Droge periode vraagt om verhoogde paraatheid’..
- Opnieuw illegale landingsbaan Goliath-gebied onklaar gemaak…..
- Hellings wendt zich tot Arbeidsinspectie na ontslag EBS-dir…..
- Kustafslag bedreigt Chileense stranden.
- Suriname Import-Export Gids digitaal verkrijgbaar..
- OM maakt illegale landingsbaan onklaar..
- Nog steeds onduidelijkheid over afvloeiing bij Newmont..
- JIT vernietigt illegale landingsbaan van 950 meter in Golia…..
- Zwijgen was goud geweest..
- 12 vrouwen exposeren hun kunsten tijdens “Inspiring Woman E…..
- Leerling in sloot geduwd na pesterijen op school: politie g…..
- ‘EBS-directeur Brunswijk weet niet met macht om te gaan…..
- Suriname Import-Export Gids nu digitaal beschikbaar.
- OM: Postpakket voor een ander? Denk twee keer na..