Terwijl de grote vakantie vers is begonnen en kinderen reikhalzend uitkijken naar ontspanning en avontuur, worstelen veel ouders in Suriname met de financiële realiteit. De economische situatie blijft precair, en met een nieuwe regering aan het roer is de hoop op verlichting nog pril. Voor velen ziet de vakantie er dit jaar minder rooskleurig uit.
Bij een bekende winkel in Paramaribo, waar mensen hun inkopen doen voor de vakantieperiode, ving een verslaggeefster van Dagblad Suriname gesprekken op die de zorgen van ouders blootleggen. “Vakantiegeld? Dat is een luxe geworden”, zegt moeder Annastatia G. terwijl ze haar boodschappen afrekent. “We leven van lening tot lening. En toch willen we onze kinderen iets geven om naar uit te kijken.”
Kinderen blijven dromen van uitstapjes, kampjes en creatieve activiteiten. Maar voor ouders is het een uitdaging om die dromen te realiseren. “Je wilt ze motiveren, je wilt ze blij maken”, zegt Lalita T., een werkende moeder van drie. “Maar als je elke maand moet puzzelen om rond te komen, dan wordt vakantieplanning een stressvolle taak.”
Ook Mariente W., alleenstaande moeder en werkzaam in de zorg, deelt haar verhaal. “Mijn kinderen vragen al weken wat we gaan doen. Ik probeer creatief te zijn door thuisactiviteiten, samen koken, spelletjes, maar ze voelen dat het anders is dan vroeger. En dat doet pijn.”
Volgens beide geïnterviewde moeders zijn het niet alleen de stijgende kosten van levensonderhoud die zorgen baren, maar ook het gebrek aan structurele ondersteuning. “Er zijn nauwelijks betaalbare vakantieprogramma’s”, zegt Lalita. “En als ze er zijn, zijn ze snel vol of buiten onze buurt.”
Mariente voegt toe: “De overheid zou meer moeten investeren in wijkgerichte initiatieven. Niet elke ouder heeft vervoer of geld om hun kind naar een activiteit aan de andere kant van de stad te brengen.”
Ondanks de uitdagingen tonen de ouders veerkracht. “We geven niet op”, zegt Lalita. “Als we samenkomen als gemeenschap, kunnen we elkaar helpen. Misschien een gezamenlijke picknick, een buurtspelletjesdag altijd iets kleins kan al een groot verschil maken.”
De vakantie mag dan financieel zwaar zijn, maar de liefde en inzet van ouders om hun kinderen vreugde te geven blijft onbetaalbaar.
- Hoofd Examenbureau: “Alle scholen moeten nu resultaten hebb…..
- Bond van Personeel PCS draagt Romano Meriba voor in toezich…..
- Tankbon-fraude Brandweer loopt op tot ruim SRD 370.000,-..
- Verdachte R.R. (41) aangehouden na brandstichting auto.
- Budget Kabinet President en Kabinet VP verhoogd in 2025..
- TCT-minister Landveld: Nauwe samenwerking met PLO van groot…..
- Amzad Abdoel bij acclamatie gekozen tot vicevoorzitter van …..
- Minister Currie: ‘Onderwijs is een investering, geen kost…..
- SRS 60 jaar: ‘We blijven de stem van het volk’..
- Sharman: Aantal auto’s Santokhi is populistisch praatje..
- Amzad Abdoel gekozen tot vicevoorzitter Staatsraad.
- Vakbond SBB legt werk neer uit onvrede over beleid directie..
- Ronald Listeri Kensmil..
- Amzad Abdoel vicevoorzitter Staatsraad..
- Kenneth Lothar Sanches..
- Monique Dongor-Struiken..
- X hervat AI-chatbot Grok na korte opschorting.
- Video -Swarbrick geschorst na oproep tot sancties tegen Isr….
- PLO houdt TCT-minister pijnpunten voor..
- Vruchtbaar werkoverleg en kennismaking Korpsleiding en SPB.
- JusPol dreigt in de knel te komen door jarenlange betalings…..