Terwijl de grote vakantie vers is begonnen en kinderen reikhalzend uitkijken naar ontspanning en avontuur, worstelen veel ouders in Suriname met de financiële realiteit. De economische situatie blijft precair, en met een nieuwe regering aan het roer is de hoop op verlichting nog pril. Voor velen ziet de vakantie er dit jaar minder rooskleurig uit.
Bij een bekende winkel in Paramaribo, waar mensen hun inkopen doen voor de vakantieperiode, ving een verslaggeefster van Dagblad Suriname gesprekken op die de zorgen van ouders blootleggen. “Vakantiegeld? Dat is een luxe geworden”, zegt moeder Annastatia G. terwijl ze haar boodschappen afrekent. “We leven van lening tot lening. En toch willen we onze kinderen iets geven om naar uit te kijken.”
Kinderen blijven dromen van uitstapjes, kampjes en creatieve activiteiten. Maar voor ouders is het een uitdaging om die dromen te realiseren. “Je wilt ze motiveren, je wilt ze blij maken”, zegt Lalita T., een werkende moeder van drie. “Maar als je elke maand moet puzzelen om rond te komen, dan wordt vakantieplanning een stressvolle taak.”
Ook Mariente W., alleenstaande moeder en werkzaam in de zorg, deelt haar verhaal. “Mijn kinderen vragen al weken wat we gaan doen. Ik probeer creatief te zijn door thuisactiviteiten, samen koken, spelletjes, maar ze voelen dat het anders is dan vroeger. En dat doet pijn.”
Volgens beide geïnterviewde moeders zijn het niet alleen de stijgende kosten van levensonderhoud die zorgen baren, maar ook het gebrek aan structurele ondersteuning. “Er zijn nauwelijks betaalbare vakantieprogramma’s”, zegt Lalita. “En als ze er zijn, zijn ze snel vol of buiten onze buurt.”
Mariente voegt toe: “De overheid zou meer moeten investeren in wijkgerichte initiatieven. Niet elke ouder heeft vervoer of geld om hun kind naar een activiteit aan de andere kant van de stad te brengen.”
Ondanks de uitdagingen tonen de ouders veerkracht. “We geven niet op”, zegt Lalita. “Als we samenkomen als gemeenschap, kunnen we elkaar helpen. Misschien een gezamenlijke picknick, een buurtspelletjesdag altijd iets kleins kan al een groot verschil maken.”
De vakantie mag dan financieel zwaar zijn, maar de liefde en inzet van ouders om hun kinderen vreugde te geven blijft onbetaalbaar.
- Tiener steelt duizenden euro’s van vader voor dure e-bike….
- 𝐊𝐫𝐚𝐜𝐡𝐭𝐞𝐧𝐛𝐮𝐧𝐝𝐞𝐥….
- GranMorgu belooft financiële doorbraak voor Suriname..
- Recidivist gearresteerd bij drugsinval..
- Kavish Soekhlal beëdigd als kandidaat-notaris bij Hof van J…..
- Zoon opgepakt voor zware mishandeling en bedreiging van zij…..
- Internationale oliebedrijven betalen wel degelijk belasting…..
- Pastor veroordeeld tot 2,5 jaar cel voor ontucht: persrecht…..
- AZP krijgt schenking prostaat-biopsienaalden; voorraad goed…..
- Minister Tsang reageert op gevoelige kwesties: ‘Alle kritie…..
- Sonja Sarman..
- Calypso-legende Mighty Sparrow bezong Suriname in onvergete…..
- Chagall Mitchel Basfielt..
- Chagall Mitchel Basfielt..
- Minister Pokie: ‘Koopkrachtversterking is niet stopgezet…..
- VES: ‘Suriname moet Dutch Disease voorkomen’..
- Jeugddammers vallen in de prijzen tijdens Caribische kampio…..
- Vijftienjarige steekt veertienjarige in brand om adapter..
- Vijf advocaten en één kandidaat-notaris zijn beëdigd bij he…..
- Bij toelaten vijf nieuwe advocaten: ‘Niemand staat boven de…..
- Illegale vogelhandel opgerold bij Burnside..