Ouders van leerlingen van de C.R. Froweinschool uitten maandagochtend hun frustratie en bezorgdheid tegenover Suriname suriname. “Onze kinderen slapen niet meer. Ze weten nog steeds niet of ze geslaagd zijn,” aldus een ouder, nadat schoolleider en tevens voorzitter van het Mulo-directeurenberaad, Errol Yzer, bekendmaakte dat de eindexamenresultaten nog steeds niet binnen zijn.
Ruim een week circuleren er berichten in de samenleving over fouten in de berekening van de examenresultaten. Tot op heden zijn de uitslagen nog niet op alle scholen bekendgemaakt, tot grote spanning bij zowel leerlingen als ouders.
Foto: Suriname suriname
Volgens Yzer ligt het probleem bij de gebrekkige communicatie vanuit het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC). “Aan het begin van het schooljaar is aan scholen en ouders gecommuniceerd dat er nieuwe examennormen zouden gelden. Daarbij zouden leerlingen van de A-richting met vier vijven slagen en bij vijf vijven herexamen moeten doen. Voor de B-richting zouden leerlingen met drie vijven slagen en bij vier vijven herexamen moeten doen. Nu blijkt dat deze normen geen wettelijke grondslag hebben,” vertelt hij.
Yzer heeft hierover rechtstreeks contact opgenomen met Helima Poese, directeur van het Algemeen Vormend Onderwijs (AVO), en benadrukt dat deze verwarring door het ministerie zelf is gecreëerd. Tijdens de besprekingen is naar voren gekomen dat de oude normen gehanteerd moeten worden bij het bepalen van de resultaten. Bij de eerste bespreking was het examenbureau afwezig.
De onzekerheid slaat hard toe. Ouders gaven tijdens de bijeenkomst aan dat hun kinderen hierdoor gedemotiveerd raken. “Als er nu plotseling wordt teruggevallen op het oude systeem, worden sommige leerlingen benadeeld,” waarschuwt Yzer. In het oude systeem werden vakken samengevoegd (combinatievakken) en het gemiddelde daarvan telde mee voor de beoordeling. In het nieuwe systeem zouden vakken los van elkaar beoordeeld worden.
Minister Dirk Currie gaf tijdens een overleg met schooldirecteuren en onderwijsbesturen aan dat de leerlingen niet de dupe mogen worden van de onduidelijkheid binnen zijn ministerie. Toch is op dit moment nog niet duidelijk wanneer de resultaten bekend worden gemaakt en of alle 115 mulo-scholen hun cijferlijsten opnieuw moeten laten nakijken.
Daarnaast maken ouders zich zorgen over leerlingen die zich in de tussentijd al voorbereiden op vertrek naar het buitenland. Wat er met deze groep gebeurt, blijft vooralsnog onbeantwoord.
Foto: Suriname suriname
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..
- Landveld: ‘Er is een grote huurachterstand’..
- Onderwijsvernieuwing als antwoord op tekort hoogopgeleiden..
- Monorath: ‘Er is nu extra aandacht voor het korps’..
- Cynthia McLeod presenteert Surinaamse klassieker in Brazili…..
- Nieuwe naam voor JusPol in de maak: Monorath wil focus op v…..
- Surinaamse influencers vertrekken naar India voor internati…..
- Herinner je je de Huajiang Canyon Bridge in Guizhou nog?..
- Ouders bezorgd over toegewezen school voor leerlingen OS Af…..
- Influencers vertrekken naar India voor internationaal uitwi…..
- Voorstel naamsverandering ministerie Justitie en Politie..
- Palestijnse generatie raakt vrijwel volledig toegang tot on…..
- Tsang wil alle informatie rond Van ‘t Hogeruystraat eerst o…..
- Ramautarsing: ‘Als je rijk wilt worden, word dan ondernemer…..