Ex-vicepresident Ashwin Adhin is door het Hof van Justitie (HvJ) wederom vrijgesproken. Het eerdere vonnis, waarbij Adhin werd vrijgesproken van de aanklachten tegen hem, blijft in stand. Het Openbaar Ministerie (OM) had gevraagd om vernietiging van dat vonnis, maar werd door het hof niet ontvankelijk verklaard.
Adhin uitte zijn opluchting en tevredenheid over de uitspraak. “Het recht heeft gezegevierd,” verklaarde hij na afloop van de zitting. De oud-vicepresident bracht eerder negen dagen in detentie door vanwege de zaak, iets wat hij als onterecht beschouwt.
Op 16 november 2020 werd Adhin door de politie thuis opgehaald en aangehouden vanwege een strafrechtelijk onderzoek. Op 2 november 2023 werd Adhin door de rechter integraal vrijgesproken in de strafzaak die tegen hem aanhangig was gemaakt. De gewezen vicepresident werd na de verkiezingen van 2020 aangehouden op verdenking van het verduisteren en vernielen van media-apparatuur van het Kabinet van de Vicepresident waar hij zetelde.
- Nurmohamed: ‘Wettelijk kader beheer vervallen staatsgebouwe…..
- Elf partijen bundelen zich tegen traditionele politiek..
- Wereld Lepradag: Elk jaar ook lepragevallen in Suriname..
- Ton Groot Haar maakt fotoboek over jonge generatie Surinaam…..
- Trucking Center Havenbeheer opgeleverd..
- Ook vandaag regen en onweersbuien..
- Medewerker Fernandes Bakkerij verduistert SRD 763.000..
- De Facebookpagina van de Ware Tijd is tijdelijk niet beschi…..
- Migranten in Aurora in onzekerheid door deportatieplannen T…..
- Gerzon Iwan Pierau (53) Den Haag 23-1-2025..
- Amerikaanse militaire vliegtuigen deporteren migranten..
- Tweede seizoen Suriname Major League gaat van start..
- Meteodienst verwacht onweersbuien met windstoten..
- Ministerie van Defensie decoreert 100 actieve militairen..
- Sterke tweede helft bezorgt Suriname zege op Guyana in Tri …..
- Trucking Center voor verbetering logistiek Havenbeheer..
- Regering probeert breuk bij SBB te lijmen..
- SLM-beerput gaat langzaam open..
- Onderminister GBB ziet grondconversie als succes..
- Rechtsvraag bevoegdheid OKB in kwestie NPS onbeantwoord..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 bezoekt hoofdstembur…..