PARAMARIBO — Ruben Peiter en Dennis Esajas, respectievelijk oud-commisaris en ex-inspecteur van het Korps Politie Suriname, zijn in hoger beroep gegaan tegen hun eerdere veroordeling in verband met de vondst van 478 kilogram cocaïne aan de Smaragdstraat te Paramaribo-Noord op 1 september 2021. Hetzelfde geldt voor Gene K. en Rodrigues Marciano ‘Mao’ Landveld.
Peiter heeft hoger beroep aangetekend, omdat hij het niet eens is met het vonnis in eerste aanleg. Hij werd op 14 februari 2024 door kantonrechter Maureen Dayala veroordeeld tot een gevangenisstraf van zeven jaar, onder aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht, wegens het opzettelijk vervoeren van de drugs. Volgens Peiter heeft hij zich niet schuldig gemaakt aan de feiten in de tenlastelegging en zijn er documenten uit het dossier gehouden.
Esajas, die beveiligingsman was van vicepresident Ronnie Brunswijk, ging in hoger beroep, omdat hij zich niet schuldig zou hebben gemaakt aan de genoemde strafbare feiten. Ook zijn ontlastende verklaringen niet meegenomen bij de beoordeling van de zaak. Esajas werd op 14 februari 2024, net als Peiter, gevonnist tot zeven jaar celstraf, onder aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht, wegens het opzettelijk vervoeren van de drugs.
Landveld, tegen wie verstek was verleend, werd voor het medeplegen van het vervoeren van drugs een celstraf van acht jaar opgelegd. Gene K., van wie werd gezegd dat hij vermoedelijk het bestelbusje had gehuurd, werd voor alle ten laste gelegde feiten vrijgesproken. De vijfde verdachte in deze zaak, G.S., was wegens medeplichtigheid aan het opzettelijk vervoeren van drugs veroordeeld tot tien maanden, onder aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht.
Getuigenverhoor
Het Hof van Justitie startte op 9 juli de behandeling van het hoger beroep. De zaak stond voor voordracht. De advocaat van Landveld bracht naar voren dat zijn cliënt in een eerder stadium verzet had aangetekend tegen het vonnis van de kantonrechter. Het Openbaar Ministerie (OM) bleek daarvan niet op de hoogte. De verzetbrief werd aan het OM overhandigd.
De zaken van Peiter, Esajas en Gene K. werden door de waarnemend procureur-generaal voorgedragen. Het trio wordt deelneming aan een criminele organisatie en overtreding van de wet Verdovende middelen verweten.
Het OM wil drie getuigen, ambtenaren van politie, horen in de strafzaak. Op 6 augustus om twaalf uur ’s middags vindt het getuigenverhoor plaats. Ook zal het OM reageren op de verzetbrief van Landveld. Hij is sinds deze zaak loopt voortvluchtig. Op 10 november 2021 werd er officieel opsporing van Landveld gelast.
- Ex-partner richt woede op moeder van kind..
- TotalEnergies en Suriname Energy Chamber versterken samenwe…..
- Suriname en Uruguay klaar voor nieuwe fase in offshore ener…..
- Gevaarlijke voorwerpen gevonden bij tassencontrole Mulo Wag…..
- Goerdat beroept zich op wettelijke onverenigbaarheid voor n…..
- SAO plaatst gezondheidsdag in teken 45-jarig jubileum en tr…..
- Awasa-dans en Surinaamse lekkernijen trekken publiek in Chi…..
- Gezondheidsdag, startsein viering 45 jaar SAO..
- Boldewijn verwacht dat nieuwe president in parlement wordt …..
- Mahonieboom DNA omgevallen..
- Fête de la Musique 2025 brengt meer dan 40 artiesten samen …..
- TotalEnergies en Surinaamse Energiekamer sluiten partnersch…..
- Minister Raghoebarsing zwijgt over koersstijging..
- Halve offshore gebied Suriname nu onder contract na deal me…..
- Raymond Alder aangehouden in Guyana voor cocaïnesmokkel..
- KPS: Onderzoek zaak Sunparklaan verloopt vlot..
- Buurtmanager Wageningen vindt gevaarlijke voorwerpen tijden…..
- Boldewijn: is Goerdat wel eerlijk en openhartig geweest naa…..
- Korpschef Isaacs: ‘Er is sprake van enige mate van verruwin…..
- Surinaams Rode Kruis viert 85 jaar hulpverlening en menseli…..
- Presentatie van krachtig boek op Wereld Sikkelceldag..