AMSTERDAM — Hij wist ruim vier jaar uit handen van de Nederlandse justitie te blijven, maar sinds vrijdag zit Quincy Promes achter de tralies in zijn geboorteland. De oud-speler van het Nederlandse voetbalelftal werd met een speciaal door justitie gecharterd vliegtuig vanuit Dubai naar Nederland overgevlogen. Dat gebeurde nadat de autoriteiten van het emiraat, waar de voetballer van Surinaamse origine sinds begin vorig jaar verbleef, akkoord waren gegaan met zijn uitlevering.
De vlucht met een Challenger 604 met Promes aan boord landde vrijdagavond even na half tien op Schiphol. Daarna werd hij direct afgevoerd in een busje van de Koninklijke Marechaussee. Waar de inmiddels 33-jarige is vastgezet, is vooralsnog onbekend. Het Openbaar Ministerie doet daar “uit veiligheidsoverwegingen” ook geen mededelingen over. Wel wordt gesteld dat Promes “vluchtgevaarlijk” is.
“Nu hij in Nederland is, kan Promes het hoger beroep in beide zaken, waarvoor hij is veroordeeld, persoonlijk bijwonen”
Misdrijven
Promes was Nederland, waar hij met succes voor Ajax speelde, begin 2022 halsoverkop ontvlucht, omdat hij werd verdacht van het neersteken van zijn neef. Later werd hij ook gelinkt aan betrokkenheid bij cocaïnesmokkel via de haven van het Belgische Antwerpen.
Aan zijn zeer succesvolle carrière als profvoetballer kwam begin 2024 een eind, nadat hij in Dubai werd opgepakt. Hij was daar met zijn club Spartak Moskou, waar hij twee jaar eerder een contract had afgesloten.
Hij hoopte veilig te zijn in Rusland, dat geen uitleveringsverdrag met Nederland heeft. Dat het daardoor onmogelijk werd om nog voor het Nederlandse elftal te spelen, moest hij wel voor lief nemen. Hij was daar tot die tijd een vaste kracht – met liefst vijftig interlands op zijn naam – maar werd nadien nooit meer door bondscoach Ronald Koeman opgeroepen.
Na de sportief gezien niet onsuccesvolle eerste twee jaar in Moskou, ging Promes met zijn ploeg op een trainingstrip naar Dubai. Daar reed hij door na een aanrijding en werd aangehouden. De Nederlandse justitie had daar lucht van gekregen en diende direct een uitleveringsverzoek in.
Na enkele dagen kwam Promes op vrije voeten, in afwachting van de beslissing van de rechter in Dubai. Die beslissing liet lang op zich wachten; pas een week geleden werd positief op het Nederlandse verzoek gereageerd, waarna de voetballer opnieuw direct in de boeien werd geslagen.
Hoger beroep
Nu hij in Nederland is, kan Promes het hoger beroep in beide zaken, waarvoor hij is veroordeeld, persoonlijk bijwonen. Hij had recentelijk via zijn advocaat geprobeerd af te dwingen om vrijelijk naar Nederland te mogen komen en het land weer te mogen verlaten. Hij zou dan als ‘ervaringsdeskundige’ jongeren willen wijzen op de risico’s van de drugshandel. Ook zou hij nog een aantal jaren willen voetballen om wat geld te verdienen. De rechter veegde het voorstel van de gevallen voetballer resoluut van tafel.
Vooralsnog moet hij nu 7,5 jaar uitzitten, al kan die straf in hoger beroep uiteindelijk lager óf hoger uitvallen. Als de straffen in hoger beroep gehandhaafd blijven, zal hij op zijn vroegst in 2030 weer voorwaardelijk vrij komen.
- President Santokhi op Vaderdag: “Uw inzet wordt gewaardeerd…..
- LIPPENDIENST..
- VERKEERSCONTROLE VAN LIKMEVESTJE..
- Trump-regering overweegt nieuw inreisverbod voor 36 landen..
- Vierenveertig..
- Vrouwelijk leiderschap in opmars: wat betekent een presiden…..
- ABOP op Vaderdag: “Jullie zijn het fundament van sterke gez…..
- Eer aan de vaders – het fundament van gezin en natie..
- Miracle 2 is terug met vleugje soul, scheutje liefde en nie…..
- Plein: “Wie de fout in is gegaan, moet gewoon de bak in…..
- HOE GAAN WIJ HET BETALEN?..
- Van klungelig beleid naar een geoliede toekomst voor elke S…..
- Ann Sadi wil dat nieuw parlement uitgelekte missives als ee…..
- Na bijkans veertig jaar wederom gekwalificeerde parlementai…..
- Jongeren in detentie vinden stem via muziekproject..
- Tienermeisje neergestoken door dertienjarige..
- Marronkern van de ABOP blijft stabiel..
- Surinames unieke troef in de wereldwijde klimaatstrategie..
- 13-jarige scholier met ernstige steekverwonding opgenomen i…..
- Vijftig vaders doen mee aan Vaderdag special van Stichting …..
- Familieruzie eindigt in bloedbad..