Gepensioneerden van de Centrale Bank van Suriname (CBvS, de Bank), doen een beroep op de Bank om hun pensioenuitkeringen structureel te verhogen. Volgens hen zijn de huidige bedragen onvoldoende om de sterk gestegen kosten van levensonderhoud te dekken.
In een verklaring stellen de gepensioneerden dat de zogenoemde ‘duurtetoeslag’ de afgelopen jaren nauwelijks is aangepast en dat de koopkracht daardoor steeds verder is afgenomen. Terwijl commerciële banken hun oud-medewerkers volgens hen wél hebben gecompenseerd voor de gevolgen van de devaluaties van de Surinaamse dollar in de periode 2020–2025, is dit bij de CBvS enkel voor huidige werknemers gebeurd.
De gepensioneerden stellen dat zij al meerdere malen schriftelijk en mondeling om aanpassing hebben gevraagd, maar dat er tot nu toe geen resultaat is geboekt. Het actuarieel onderzoek en het daaropvolgende overleg met de huisaccountant, hebben nog niet geleid tot een oplossing.
Zij wijzen erop dat steeds meer gepensioneerde ex-werknemers onder de armoedegrens leven en vragen de Bank om maatregelen te nemen. Concreet stellen zij voor om de pensioenuitkeringen jaarlijks te indexeren aan de consumentenprijsindex, een solidariteitstoeslag toe te kennen aan gepensioneerden met lage uitkeringen en een commissie in het leven te roepen om structureel overleg met gepensioneerden mogelijk te maken.
De groep benadrukt dat hun oproep niet gericht is op verrijking, maar op een menswaardig bestaan na een loopbaan bij de Centrale Bank. De CBvS heeft vooralsnog niet publiekelijk gereageerd op de oproep van de gepensioneerden.
The post Oud-medewerkers Centrale Bank vragen om waardig bestaan ..
- Mexico zet 26 hooggeplaatste kartelleden uit die door VS ge….
- Surinaamse Boksbond werft boksers..
- OS Kampong Baroe wint knutselwedstrijd gebouwd erfgoed..
- Abiamofo: extreem lage waterstand en hogere kosten drukken …..
- Eminem rapt woorden op ‘silver’ die niemand kan negeren.
- Ice Spice’s ‘mom’ steelt de show met nieuwe virale se….
- Katy Perry beboet voor filmen in beschermd Spaans duingebie….
- Emanuel Pinas heeft onlangs een nieuwe single ‘Sakafasi’ ui….
- O.S. Kampong Baroe wint landelijke knutselwedstrijd..
- Het Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 augustus….
- Manege Ponderosa Suriname neemt succesvol deel aan wedstrij…..
- Prijzen vrijdag 15 augustus 2025.
- “Een business hebben betekent veel, maar je karakter beteke….
- Bouw nieuwe DNA-vergaderzaal voor een maand aangehouden..
- Amerikaanse ambassadeur Faucher: ‘Sterke en goede relatie S…..
- Currie: tekort aan vakleraren pas over twee jaar opgelost..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen lijk..
- Next Level business workshop brengt digitale ontwikkeling b…..
- Nieuwe directeur Algemene Zaken verwelkomd door personeel..
- Koi Carper-coach Belgrave: ‘We komen om kampioen te worden!…..
- Kameleonpolitiek’ in DNA: VHP-fractie krijgt flinke uithaal…..