Gracia Ormskirk, kandidaat voor De Nationale Partij Suriname (NPS) bij de komende verkiezingen, heeft scherpe kritiek geuit op recente beschuldigingen aan het adres van voormalig onderwijsminister Marie Levens. Volgens Ormskirk nam de NPS in 2020 een onderwijssysteem over dat zich in een diepe crisis bevond, zonder dat het ministerie van Onderwijs over de nodige middelen beschikte om in te grijpen.
“Wat wij aantroffen, was ronduit zorgwekkend”, verklaarde Ormskirk. “Uit gegevens bleek dat maar liefst 40 procent van de bevolking niet goed kon lezen of schrijven. En 70 procent van de scholieren haalde het tweede leerjaar van het LBO niet.” De problemen stapelden zich volgens haar al jaren op, maar pas onder het bewind van Levens kwam er actie. “De NPS heeft toen ingegrepen. En dat hebben we moeten doen zonder een cent aan extra middelen. Terwijl ministeries als LVV miljoenen ontvingen, kreeg het ministerie van Onderwijs praktisch niets.”
Volgens Ormskirk koos Levens er bewust voor om niet te wachten op fondsen. “We zaten midden in een pandemie. Scholen waren gesloten, delen van het binnenland stonden onder water, maar onze eerste beslissing was: de scholen moeten open.
Kinderen moesten kunnen leren, koste wat kost.” Er werd gestart met afstandsonderwijs en in de eerste schoolvakantie onder de NPS, werd het reguliere vakantierooster opgeschort om kinderen bij te spijkeren in lezen, schrijven en rekenen. ‘’Gepensioneerden werden opgeroepen te helpen, maar het werk kwam uiteindelijk neer op vrijwillige leerkrachten, omdat er geen geld beschikbaar was’’, aldus Ormskirk.
Volgens haar stond het ministerie voor een moeilijke keuze: alle leerlingen laten doubleren vanwege de leerachterstanden en 10.000 nieuwe kleuters terugsturen naar huis, of kiezen voor gecontroleerde doorstroming met inhaalprogramma’s. “We kozen voor voortgang. Stilstand zou rampzalig zijn geweest.”
Ormskirk benadrukte dat deze beslissing bewust en doordacht genomen werd in overleg met het veld. Het beeld dat de NPS zomaar ‘gratis overgaan’ heeft ingevoerd, noemt ze misleidend. “Er is structureel gewerkt aan herstel. De situatie van de covid-jaren gelijkstellen aan normale schooljaren is niet alleen onjuist, het is een verdraaiing van de werkelijkheid. De waarheid is dat wij in crisistijd, zonder middelen, hebben ingegrepen om een ramp in het onderwijs te voorkomen. De NPS stond en staat voor kansen voor alle kinderen, niet voor blokkades of stilstand.”
The post Ormskirk: ‘Onderwijscrisis in 2020 aangepakt zonder middelen’ ..
- Aanpak personeelstekort bij politie: herverdeling van taken…..
- Mini-kunstgrasveld in Moengotapoe stimuleert sportontwikkel…..
- BEP-kandidaat Ceciel Pinas: Van bankier en advocaat naar de…..
- Vuilophaal in meerdere buurten stagneert: OW wijst op opsta…..
- MILJOENENPROJECTEN ONDER VERGROOTGLAS..
- Overwegend bewolkt vandaag..
- Importheffingen VS op smartphones en chips opgeheven..
- Antoinette Lang (96) Amsterdam 9-4-2025..
- Anend Lakhai (66) Paramaribo 11-4-2025..
- Handelsoorlog VS-China treft Europese markt..
- Politieagenten verdacht van corruptie: OM eist celstraffen …..
- SML weerspreekt beschuldigingen van Inter Wanica..
- Lyzecks-coach Ong A Kwie: ‘Ik hoop op mentale klap Yelyco 2…..
- NDP betwist CHS-standpunt over vervanging overleden kandida…..
- SRD 1.500 voor ambtenaren en gelijkgestelden in april en me…..
- Voorwaarts schiet er half dozijn in tegen Broki..
- Regering wacht uitspraak betreffende rehabilitatie van wege…..
- Mathoera: “Ons beleid is gebaseerd op cijfers, niet op emot…..
- Meer dan 600 paspoorten gestolen bij inbraak CBB..
- NDP: Dubbele moraal binnen de VHP..
- VZS verrast Lyzecks in tweedeklasse volleybalfinale..