Orkaan Erin is binnen 24 uur uitgegroeid tot een orkaan van categorie 5, de zwaarste categorie. De storm gaat momenteel gepaard met windsnelheden tot circa 260 kilometer per uur, zo meldt het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC).
De orkaan bevindt zich boven de Atlantische Oceaan en trekt westwaarts richting het Caribisch gebied.
Verwachte impact
Volgens de voorspellingen brengt Erin vanaf morgen zware regenval op de Bovenwindse Eilanden, de Maagdeneilanden en Puerto Rico. De neerslag kan leiden tot overstromingen, modderstromen en aardverschuivingen.
Later dit weekend zullen de hoge golven die Erin veroorzaakt delen van de Bovenwindse Eilanden, de Maagdeneilanden, Puerto Rico, Hispaniola en de Turks- en Caicoseilanden bereiken. Begin volgende week worden ook de Bahama’s, Bermuda en de oostkust van de Verenigde Staten getroffen door deze golven, aldus het NHC.
Waarschuwingen en maatregelen
Hoewel de storm waarschijnlijk boven open water blijft, zijn er waarschuwingen uitgegeven voor Anguilla, Barbuda, Sint-Bartholomeus, Saba, Sint-Eustatius en Sint-Maarten. Weerkundigen waarschuwen dat orkanen plotseling van koers kunnen veranderen. Op Sint-Maarten, Sint-Eustatius en Saba zijn daarom extra voorzorgsmaatregelen genomen.
Een KLM-passagiersvliegtuig dat onderweg was naar Sint-Maarten, is vanochtend teruggekeerd naar Schiphol. Tijdens de vlucht bleek dat de orkaan onverwacht snel in kracht toenam. De piloten besloten halverwege om te keren. De passagiers vertrekken morgenochtend alsnog naar het eiland, meldt NH Nieuws.
Eerder slachtoffers in Kaapverdië
Eerder deze week kwamen in Kaapverdië, voor de kust van West-Afrika, zeker acht mensen om het leven door de storm. Daar zorgde de zware regen voor overstromingen en modderstromen.
- Ministerie van EZ houdt geslaagde ondernemerschap training ….
- Palestina schrijft geschiedenis met Miss Universe-debuut.
- PARLEMENTAIRE DEBATTEN VAN INHOUDELIJK NAAR AANVALLEND..
- WIJNERMAN(NEN)..
- Zevenentwintig..
- Verzoening tussen nazaten van Afrikanen en inheemsen: een n…..
- Kiwanis Club beloont uitblinkers Fatimaschool met Award of ….
- Schaak aspiranten toernooi in Denksportcentrum.
- Crisisteam doneert groenten aan tehuizen: “Het gaat om dele….
- ‘Kow Gwe’ laat Theaterfestival De Parade lachen, slikken en…..
- President: binnen drie maanden besluit over toekomst SLM..
- Grootschalige schoonmaakactie in centrum Paramaribo.
- Ameera Hashwi schrijft geschiedenis in Wayne County.
- ‘Leerling versus meester’ in basketbalfinale SCVU-Koi Carpe…..
- KAMELEONPOLITIEK ONDERMIJNT VERTROUWEN..
- Param4ryow terug als Yopii..
- Decentralisatie, economische diversificatie en belastinginn….
- 9 bromfietsen en 1 motor in beslag genomen tijdens controle….
- President Simons: ‘Sterke aanwijzingen van corruptie bij so….
- Politie onderschept 28 kilogram vermoedelijke marihuana in ….
- POLITIEK HOORT NIET THUIS IN CRUCIALE FUNCTIES..