Het Surinaams Kampioenschap Dammen (SKD) bereikt vandaag een climax. De strijd om de titel in de President’s Cup, zoals het toernooi officieel wordt beslecht in de partij tussen William Orie en Guno Burleson. De Federatiemeester (MF) en de Internationaal Grootmeester (GMI) zitten vanavond in de laatste ronde tegenover elkaar.
ADVERTENTIE
Beide dammers stonden tot en met de negende ronde elk op dertien punten, maar daar kwam dinsdagavond verandering in. In de voorlaatste ronde profiteerde Orie van het puntverlies van Burleson door te winnen van Quincy Ngawikromo. Burleson kwam zelf niet verder dan een remise tegen MF Arief Salarbaks.
Daardoor gaat Orie met nog één wedstrijd te gaan alleen aan de leiding met vijftien punten, één punt meer dan Burleson. Wanneer de twee elkaar vanavond om zeven uur treffen in het Denksportcentrum, heeft Orie aan een remise genoeg om zijn derde landstitel in de wacht te slepen. Titelverdediger Burleson daarentegen móét winnen om het recordaantal van elf landstitels van John Sadiek te evenaren.
Orie heeft na tien wedstrijden de meeste overwinningen geboekt. Hij trok in zes speelrondes aan het langste eind, terwijl Burleson vier keer een partij wist te winnen. Burleson is na tien speelrondes echter de enige ongeslagen dammer in het toernooi.
Orie verloor één keer: in de derde ronde moest hij het hoofd buigen voor Arief Salarbaks, die momenteel derde staat met 13 punten. Hij speelt vanavond in de laatste ronde tegen Ngawikromo.
Stand na de tiende speelronde:1. Orie – 15 punten2. Burleson – 14 punten3. Arief Salarbaks – 13 punten4. Santosh Bhagwandas – 11 punten5. Johannes Alfaisi – 10 punten6. Niaaz Salarbaks – 10 punten7. Gerson Bendt – 10 punten8. Quincy Ngawikromo – 9 punten9. Phavankoemar Basdewsing – 8 punten10. Rinaldo Kemnaad – 8 punten11. Fernando Amelo – 6 punten12. Sharvan Debipersad – 6 punten
- Mooie kostuums en kleding in finale ‘Little Charming Amazin…..
- Tienduizenden mensen op Sint-Pietersplein voor installatie …..
- Franse delegatie bezoekt minister Mac Andrew in aanloop naa…..
- A20, DOE en PRO: Zorgen over wanorde bij verkiezingsvoorber…..
- Oplevering sportveld en nieuw logeergebouw in Godoholo..
- Suriname viert World Ocean Week met een vijfdaags gratis oc…..
- POES POESI LUKU MERKI..
- Aanhoudende regen gedurende de dag..
- Verdovende middelen en illegale goederen aangetroffen en in…..
- Tientallen doden door noodweer en tornado’s in VS..
- Agnes Antoinette Fabre (92) Paramaribo 11-5-2025..
- Agnes Antoinette Fabre (92) Paramaribo 11-5-2025..
- Taxiën door de politiek: ‘Geef nu een vrouw de kans&#…..
- Yelyco 4 nieuwe vrouwen eerste klasse volleybalkampioen..
- Medewerkers Esther Stichting ontvangen hersteltoelage, werk…..
- Logeergebouw in Dritabiki gerenoveerd..
- Nederlandse experts trainen Surinaamse zorgprofessionals in…..
- 275.896 oproepingskaarten bezorgd; rest moet afgehaald word…..
- Finabank sluit 2024 af met sterke resultaten..
- President Santokhi belooft extra bonus bij meerdere oliebro…..
- BONDRU-campagne raakt gevoelige snaren..