Het Surinaams Kampioenschap Dammen (SKD) bereikt vandaag een climax. De strijd om de titel in de President’s Cup, zoals het toernooi officieel wordt beslecht in de partij tussen William Orie en Guno Burleson. De Federatiemeester (MF) en de Internationaal Grootmeester (GMI) zitten vanavond in de laatste ronde tegenover elkaar.
ADVERTENTIE
Beide dammers stonden tot en met de negende ronde elk op dertien punten, maar daar kwam dinsdagavond verandering in. In de voorlaatste ronde profiteerde Orie van het puntverlies van Burleson door te winnen van Quincy Ngawikromo. Burleson kwam zelf niet verder dan een remise tegen MF Arief Salarbaks.
Daardoor gaat Orie met nog één wedstrijd te gaan alleen aan de leiding met vijftien punten, één punt meer dan Burleson. Wanneer de twee elkaar vanavond om zeven uur treffen in het Denksportcentrum, heeft Orie aan een remise genoeg om zijn derde landstitel in de wacht te slepen. Titelverdediger Burleson daarentegen móét winnen om het recordaantal van elf landstitels van John Sadiek te evenaren.
Orie heeft na tien wedstrijden de meeste overwinningen geboekt. Hij trok in zes speelrondes aan het langste eind, terwijl Burleson vier keer een partij wist te winnen. Burleson is na tien speelrondes echter de enige ongeslagen dammer in het toernooi.
Orie verloor één keer: in de derde ronde moest hij het hoofd buigen voor Arief Salarbaks, die momenteel derde staat met 13 punten. Hij speelt vanavond in de laatste ronde tegen Ngawikromo.
Stand na de tiende speelronde:1. Orie – 15 punten2. Burleson – 14 punten3. Arief Salarbaks – 13 punten4. Santosh Bhagwandas – 11 punten5. Johannes Alfaisi – 10 punten6. Niaaz Salarbaks – 10 punten7. Gerson Bendt – 10 punten8. Quincy Ngawikromo – 9 punten9. Phavankoemar Basdewsing – 8 punten10. Rinaldo Kemnaad – 8 punten11. Fernando Amelo – 6 punten12. Sharvan Debipersad – 6 punten
- EEN KRITISCHE SAMENLEVING IS MOEILIJK TE MISLEIDEN..
- RUIMTELIJKE ORDENING ONGELOOFWAARDIG..
- Ook vandaag bewolkt met kans op een regenbui..
- Afname aantal Franse bezoekers aan Suriname geconstateerd..
- Toerist denkt een selfie te nemen met een neppe krokodil, m…..
- Henry Willem Muntslag (73) Suriname 28-4-2025..
- Joany Marina Antonia Pollack (67) Paramaribo 25-4-2025..
- Ontvoering in Peru eist 13 levens in goudmijn..
- Volkspartij Leefbaar Suriname: een nieuwe weg naar eerlijk …..
- Macro-economische stabiliteit is het fundament voor groei e…..
- OBBS stelt regering ultimatum tot dinsdagavond..
- Paraplantages giftig op regering..
- AHKCO onderbreekt accreditatieproces wegens geldgebrek..
- Simons: Corruptie in Suriname nog nooit zo erg als nu..
- Latinwereld rouwt: Top-dj Rob de Clercq overleden op 40-jar…..
- SMC en Shaktie in bekerfinale Troefcallbond..
- Column: Borrelpraat no. 870..
- Bromfietser op slag dood bij aanrijding in Sabaku-project..
- Doorrijdende fietser overlijdt na aanrijding..
- Bus- en Boothouders Schoolvervoer geven regering ultimatum..
- Moen en Radjoe aangehouden na melding diefstal, beide vrijg…..