Minister Henry Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) stelt dat de benodigde documenten van de aangetrokken Spaans leerkrachten grotendeels in orde zijn. Slechts één groep ondervond aanvankelijk problemen bij het verkrijgen van een verblijfsvergunning, maar volgens de bewindsman is dit inmiddels opgelost. De betaling van openstaande salarissen laat echter nog op zich wachten.
“We hebben onze administratieve verplichtingen vervuld,” verklaarde Ori tegenover Suriname suriname. “De missive ligt nu bij het Kabinet van de Vicepresident, en we wachten op goedkeuring.”
De zeven buitenlandse leerkrachten – zes Cubanen en één Colombiaanse – werden in 2024 aangetrokken vanwege het nijpende tekort aan Spaans leraren binnen het onderwijs.
“Geen uitzonderingen”Minister Ori benadrukt dat het ministerie geen uitzonderingen zal toestaan voor personen van wie de documenten niet volledig in orde zijn. “De wetten en regels van Suriname moeten worden gerespecteerd. Er komt geen zijinstroom buiten de geldende procedures om,” stelt de minister.
Volgens hem is via de media onvolledige informatie verspreid door enkele betrokken leerkrachten. Van de zeven hebben drie een asielverzoek ingediend. De overige vier zijn formeel in dienst genomen, waarvan bij drie de samenwerking naar tevredenheid verloopt.
Tekort blijft structureel probleemDe inzet van buitenlandse krachten blijft volgens Ori noodzakelijk, gezien het chronische tekort aan Spaansleerkrachten op verschillende onderwijsniveaus. Tegelijkertijd onderstreept hij dat dit geen aanleiding mag zijn om de regels te versoepelen.
“We streven naar duurzame oplossingen voor het lerarentekort, maar dat moet gebeuren binnen het kader van de wet,” aldus Ori.
- Koorndijk: ‘Strenge local content-regels kunnen corruptie i…..
- Oekraïne: Repatriëring van oorlogsdoden is afgerond..
- Nemen of niet..
- SEOGS 2025 markeert kantelpunt in Surinames energietoekomst..
- Projectleider Jorrit Beerens: ‘Een coach is nooit uitgeleer…..
- CBvS: Koersdruk gevolg van sentiment en onzekerheid..
- Eindtoernooi WK-voetbal..
- Euro boven SRD 45 bij cambio’s, dollar stijgt ook..
- Suriname Pageant Collectief opgericht..
- De koers van het wantrouwen..
- Operatie Delta Force: Achttien bromfietsen en één voertuig …..
- Operatie Delta Force en gemengd politieteam treden op tegen…..
- Herdenking 180 jaar Boeroes in Suriname..
- Soekidjo Sasmiardja..
- Shata werkt samen met internationale influencers om toerism…..
- De verkiezing van de president in Suriname: een tikkende ti…..
- Monument uit 1926 krijgt nieuw leven als Petrus Donders Jeu…..
- Swit Firi is na een stilte van bijna een jaar terug..
- Zeven finalisten voor tweede editie Nyun Sten Festival..
- Monteur verdacht van verduistering en wanprestatie..
- Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaa…..