Henri Ori, minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MINOWC), stelde gisteren tijdens de persconferentie met betrekking tot de achterstallige uitbetaling van salarissen van leerkrachten, dat het ministerie te maken heeft gehad met de incorporatie van SRD 3500 voor de leerkrachten. Ook zei Ori dat het ministerie daarnaast in twee fasen een salarisverhoging van 20 procent heeft doorgevoerd van respectievelijk 15 procent en 5 procent. “Dat heeft gemaakt dat de salariskosten van dit ministerie zijn gestegen tot ongelooflijke hoogtes”, aldus Ori.
Daarnaast gaf hij aan dat het ministerie werkt aan oplossingen om de achterstallige betalingen te verwerken. Er is een aanvraag ingediend voor een extra budget van SRD 20 miljoen om de problemen in maart 2025 op te vangen. Ori heeft hierover overleg gevoerd met het ministerie van Financiën en andere betrokken partijen.
Ondanks deze inspanningen liep de ver-werking van de salarissen vertraging op door instructies die de salarisadministratie kreeg om de uitbetalingen tijdelijk stop te zetten. Hierdoor ontvingen leerkrachten een lager salaris dan verwacht, wat leidde tot ontevredenheid binnen de sector.
Het ministerie onderzoekt momenteel hoe de vertraging is ontstaan en welke stappen nodig zijn om de situatie op te lossen. Ori verzekerde dat er hard wordt gewerkt aan een structurele oplossing en dat het ministerie samen met de overheid zal kijken naar manieren om de financiële uitdagingen het hoofd te bieden.
The post Ori: ‘Salariskosten van het ministerie zijn ongelooflijk gestegen’ ..
- Volleybalsters Livo verrassen Condor..
- Rechter bekijkt beelden brandstichting Vaco..
- Geen vergunning, geen werk: frustratie groot bij boothouder…..
- Asabina: BEP lijst weerspiegelt het nieuwe partij gezicht..
- BEP presenteert dubbel historische DNA-kandidatenlijst..
- President wil eerste betaling studententoelage eind maart..
- VHP heeft haar definitieve kandidatenlijst vastgesteld..
- Paul Somohardjo niet op de PL-lijst; Sally op nummer 11..
- Pertjajah Luhur heeft haar kandidaten gepresenteerd..
- 29 mannen en 22 vrouwen op PL kandidatenlijst..
- Kandidatenlijst PL bekendgemaakt..
- Man veroordeeld voor moord op kleuter in 1982..
- Paul Somohardjo neemt afscheid van politiek..
- 20 juni 2025 uitgeroepen tot eenmalige nationale vrije dag..
- Zwaar verkeersongeval aan de Kennedyweg eist drie levens..
- WWF en DSB slaan handen ineen voor Earth Hour 2025..
- HOEFDRAAD DENKT NA 25 MEI TERUG TE KOMEN?..
- Defenstie huldigt 348 militairen voor trouwe dienst..
- Veertig jarige gevonnist voor poging verkrachting dertienja…..
- Breaking: Klebert Drenthe alsnog op kandidatenlijst NDP voo…..
- “De samenleving is het aan Bouterse verschuldigd om NDP wee…..