De progressieve politieke beweging OPTSU heeft haar maatschappelijke basis verbreed. De Sociaal Democratische Unie (SDU) in samenwerking met de Perma-nente Voorspoed Republiek Suriname (PVRS) en De Nieuwe Wind (DNW), zijn toegetreden tot OPTSU, waarin reeds de SPA, PALU en Wi Sranan samenwerken. OPTSU tracht hiermee verder inhoud te geven aan het vervangen van de gevestigde oude politiek met een breed maatschappelijk gedragen progressieve optie voor Suriname.
SDU onder leiding van Celsius Waterberg, heeft eerder een samenwerking getekend met PVRS en DNW. Op initiatief van de SDU, is in contact getreden met de initiatiefnemers van OPTSU onder leiding van Jimmy Rosheuvel. Na de eerste aftastende gesprekken hebben uiteindelijk de politieke partijen op maandag 24 februari, de samenwerkingsovereenkomst getekend.
Suriname is in de afgelopen vijftig jaar, niet veel vooruitgekomen. De neerwaartse vicieuze cirkel van armoede veroorzaakt door overwegend oude politiek gedomineerde regeringen, zal doorbroken moeten worden.
In haar verkiezingsprogramma heeft OPTSU daarom aangegeven dat het volk een beleid zal krijgen voorgeschoteld gebaseerd op de volgende uitgangspunten:
1.Kortetermijnmaatregelen om dringende problemen nu aan te pakken zullen moeten geschieden op basis van lange termijn doelen om blijvende oplossingen te brengen.
2.Het Surinaamse volk zal meer bij elkaar gebracht moeten worden en in georga-niseerd verbanden betrokken moeten worden bij het nationaal bestuur.
3.Problemen waaronder financieel-economische en sociaal-maatschappelijke problemen zullen op de eerste plaats aangepakt worden op basis van eigen deskundigheid en de mobilisatie van het eigen kapitaal.
4.Het volk moet een rechtvaardiger aandeel toebedeeld krijgen in de opbrengsten van onze natuurlijke rijkdomen en in de resultaten van de economische groei.
Bij de komende verkiezingen zal het volk een serieus alternatief hebben om van de gevestigde oude politieke partijen af te komen. Naast het werken aan een groter draagvlak voor het verkiezingsprogramma zal OPTSU ook sterke kandidaten naar voren dragen. Het volk wordt opgeroepen om massaal deze progressieve beweging te ondersteunen om voor de noodzakelijke omwenteling in de Surinaamse politiek mogelijk te maken.
HET VOORZITTERCOLLECTIEF VAN HET NATIONAAL CONGRES/OPTSU
Namens de SPA, Joyce Williams
Namens de PALU, Jim Hok
Namens Wi Sranan, Newalsing Nankoesingh
Namens SDU, Celsius Waterberg
The post OPTSU verbreedt basis met SDU/PVRS/DNW ..
- Rudi Lie A Kwie was een held..
- MrZonneman versterkt Surinaamse kunst en cultuur met DUSA-i…..
- President negeert voordracht PL benoeming lid CHS..
- Due dilligence bij zakendoen..
- Suriname biedt zijn expertise aan voor Guyana’s waterkracht…..
- Suriname neemt in vervolg deel aan Concacaf Club Kampioensc…..
- Surinaamse politici zingen graag “Zie ginds komt de stoombo…..
- Lijk van man aangetroffen in bushuisje Zanderij..
- Bingo brengt vreugde in Bejaardentehuis Fatima Oord..
- ECD heeft reeks klachten uit samenleving afgehandeld..
- Santokhi: “Economische stabiliteit is de sleutel tot groe…..
- Beter theater en duurzame verbanden smeden met Nyun Sten 2..
- Prijzen met 9,6 procent gestegen in een jaar tijd..
- Terrorisme en hoe je dit gevaar het hoofd kunt bieden..
- SDU, PVRS en DNW sluiten zich aan bij OPTSU..
- Stembiljet wordt na kandidaatstelling officieel gepresentee…..
- Alle werkarmen in nieuw hoofdkantoor, effectiever en doelma…..
- Vaste communicatiestrategie ontbreekt bij instroom politier…..
- Roadmap noodzakelijk voor toekomstige ontwikkelingen..
- Het CHS weer voltallig na uittreden leden..
- Jaarinflatie in januari 9.8%..