Tekst en beeld
PARAMARIBO — DNA-kandidaat Newalsing ‘Newara’ Nanhkoesingh van Optsu heeft woensdag bij het Openbaar Ministerie (OM) een aanklacht wegens frauduleuze handelingen ingediend tegen president Chandrikapersad Santokhi en de ministers Riad Nurmohamed (Openbare Werken/OW) en Parmanand Sewdien (Landbouw, Veeteelt en Visserij/LVV). De aanklacht heeft betrekking op vermoedelijke corruptieve handelingen die zijn gepleegd door deze regeringstoppers bij de gunning van asfalteringswerkzaamheden van de weg Southdrain naar Apoera.ADVERTISEMENT
Volgens Nanhkoesingh zou de staat voor miljoenen US dollar worden benadeeld. Het verzoek aan het OM wordt ondersteund door Optsu, op wiens kandidatenlijst Nanhkoesingh voorkomt. Tijdens een persconferentie donderdag benadrukte Optsu-woordvoerder Henk Ramnandanlal dat veel zaken niet in de haak zijn.
“Door deze gunning is de komende regering opgezadeld met een aantal werken die zullen moeten worden betaald”Optsu-woordvoerder Henk Ramnandanlal
Net als advocaat Irvin Kanhai, die Nanhkoesingh juridisch bijstaat, is Ramnandanlal daarom voorstander van een strafrechtelijk onderzoek tegen de president en de twee ministers in deze zaak. “Door deze gunning is de komende regering opgezadeld met een aantal werken die zullen moeten worden betaald”, aldus Ramnandanlal.
Na een verzoekschrift dat aannemingsbedrijf Baitali op 2 april had ingediend bij de rechtbank besloot kortgedingrechter Rewita Chatterpal de staat te verbieden om enige handeling te verrichten met betrekking tot het infrastructurele project dat door LVV is gegund aan Shiwan Tushan Suriname. Uit het procesdossier blijkt dat het gaat om een omvangrijk asfalteringsproject dat door OW al was gegund aan Baitali.
- Ivan Fernald nog niet klaar met de politiek..
- Boekrecensie: Ik omhels je onafgebroken..
- NJSSBOS twijfelt over bedoelingen president Santokhi met st…..
- Ingrid Bouterse doet aangifte wegens gemanipuleerde AI-vide…..
- UNDP draagt verkiezingsmateriaal over aan BiZa..
- Jap-A-Joe pareert kritiek: “Geen enkele reden om op te stap…..
- Man komt om het leven door elektrocutie tijdens kraanwerkza…..
- VN Mensenrechtenraad opgeroepen tot actie voor Rechten Afri…..
- Minister Mathoera blikt tevreden terug op ministerschap..
- Duizend mensen maken op eerste dag Digitaal-ID-account aan..
- Brunswijk: ‘Wendy Jap A joe wordt niet opgedonderd’..
- John Leerdam wordt baas Nationaal Slavernijmuseum..
- Marica verwacht verdere stijging van de wisselkoers..
- ’s Lands Hospitaal zette mini Gezondheidsbeurs op touw in v…..
- Privatisering SAIL bijna rond: personeel behoudt banen..
- Voorganger in zedenzaak blijft aangehouden..
- BIZA gaat 900.000 stembiljetten laten drukken..
- OWC houdt driedaagse onderwijs- en beroepenbeurs ‘Skills fo…..
- Petronas start in juni boorcampagne in Blok 52..
- Halliburton zoekt ontwerpteam voor modder- en bulkplant in …..
- Ondernemer overleeft vuurgevecht en zet zelf achtervolging …..