Tekst en beeld
PARAMARIBO — DNA-kandidaat Newalsing ‘Newara’ Nanhkoesingh van Optsu heeft woensdag bij het Openbaar Ministerie (OM) een aanklacht wegens frauduleuze handelingen ingediend tegen president Chandrikapersad Santokhi en de ministers Riad Nurmohamed (Openbare Werken/OW) en Parmanand Sewdien (Landbouw, Veeteelt en Visserij/LVV). De aanklacht heeft betrekking op vermoedelijke corruptieve handelingen die zijn gepleegd door deze regeringstoppers bij de gunning van asfalteringswerkzaamheden van de weg Southdrain naar Apoera.ADVERTISEMENT
Volgens Nanhkoesingh zou de staat voor miljoenen US dollar worden benadeeld. Het verzoek aan het OM wordt ondersteund door Optsu, op wiens kandidatenlijst Nanhkoesingh voorkomt. Tijdens een persconferentie donderdag benadrukte Optsu-woordvoerder Henk Ramnandanlal dat veel zaken niet in de haak zijn.
“Door deze gunning is de komende regering opgezadeld met een aantal werken die zullen moeten worden betaald”Optsu-woordvoerder Henk Ramnandanlal
Net als advocaat Irvin Kanhai, die Nanhkoesingh juridisch bijstaat, is Ramnandanlal daarom voorstander van een strafrechtelijk onderzoek tegen de president en de twee ministers in deze zaak. “Door deze gunning is de komende regering opgezadeld met een aantal werken die zullen moeten worden betaald”, aldus Ramnandanlal.
Na een verzoekschrift dat aannemingsbedrijf Baitali op 2 april had ingediend bij de rechtbank besloot kortgedingrechter Rewita Chatterpal de staat te verbieden om enige handeling te verrichten met betrekking tot het infrastructurele project dat door LVV is gegund aan Shiwan Tushan Suriname. Uit het procesdossier blijkt dat het gaat om een omvangrijk asfalteringsproject dat door OW al was gegund aan Baitali.
- Donnevan Rellum schiet Transvaal vanaf de witte stip langs …..
- Rodney Oldenstam doet wederom gooi naar voorzittershamer SV…..
- OKB: Naam Belfort geschrapt van kandidatenlijst..
- OKB verduidelijkt procedure na overlijden NDP-kandidaat Bel…..
- De koers..
- President Santokhi eert artsen van niertransplantatiemissie…..
- SLACHTOFFERS SEKSUEEL MOLEST EN DE POLITIEK..
- Inbraak bij CBB; geen fysieke beveiliging..
- OKB: Edward Belfort wordt geschrapt van kandidatenlijst..
- ‘Stijgende wisselkoers werkt onzekerheid in de hand’..
- Breaking: Opnieuw inbraak bij hoofdkantoor CBB; afdeling Pa…..
- A20 praat nog niet over voorkeursposities bij regeringsdeel…..
- LVV start met steun FAO bestrijdingsproject tegen landbouwp…..
- Restaurantweek drijfveer voor kwaliteitsverbetering horeca..
- Scholieren VOS Scholengemeenschap Tamanredjo krijgen inform…..
- NIEUW GEBOUW MAAR GEEN NIEUWE GEZONDHEIDSZORG..
- Ruzie over brood mondt uit in schietincident..
- Medische Zending: Gezondheidszorg in binnenland op instorte…..
- Vayhishta Miskin: ‘Een gezonde samenleving in Suriname ligt…..
- Natio treft titelverdediger Mexico en Costa Rica in Gold Cu…..
- Verwarrende mededelingen over oorzaak koersstijging..