De oprichter van sportartikelenfabrikant Nike heeft 2 miljard dollar geschonken aan een instelling die onderzoek doet naar kanker. Het gaat om de grootste donatie ooit aan een Amerikaanse universiteit of wetenschappelijke instelling.
De 87-jarige Phil Knight en zijn echtgenote schenken het gigantische bedrag aan het Knight Cancer Center van de Universiteit van Oregon. Het geld is bestemd voor onderzoek naar en de behandeling van kanker.
In 2013 doneerden Knight en zijn echtgenote al eens 500 miljoen dollar aan het kankerinstituut. Knight is een oud-student van de Universiteit van Oregon. Met het bedrag hoopt het paar te helpen om het wetenschappelijke onderzoek naar en de behandeling van kanker te revolutioneren.
Phil Knight begon zijn carrière bescheiden. In zijn memoires Shoe Dog uit 2016 vertelt de Amerikaan dat het allemaal begon met het verkopen van Japanse sneakers vanuit de kofferbak van zijn auto via zijn bedrijf Blue Ribbon Sports, dat hij in 1964 samen met zijn sportcoach Bill Bowerman oprichtte. Blue Ribbon Sports groeide uiteindelijk uit tot Nike, een wereldwijd icoon in de sportindustrie.
Knight wordt beschouwd als een van de meest invloedrijke figuren in de sport- en zakenwereld.
- ‘Gouden koe’ beetpakken..
- Jaloerse vrouw aangehouden na gewelddadige aanval bij ABOP-…..
- Ex-kartelbaas Ismael “El Mayo” Zambada bereid schuld te bek….
- Macron wil vierzijdig overleg over Oekraïne met Europa.
- Baasaron zoekt partnerschap met bedrijfsleven: intentie, ma….
- Grondconflict in Reeberg: Familie claimt verkaveling van hu….
- Lijk in verre staat van ontbinding aangetroffen op vuilstor…..
- Haat is hun wapen – en jij bent het slachtoffer.
- Drake ontvangt gesigneerd George “The Iceman” Gervin-tr….
- ‘Superman’ en ‘F1’ duwen naar $600 miljoen aan de box offic….
- Busta Rhymes ontvangt ‘Hip Hop Icon Award’ op ‘Harlem Day 2….
- TCT-minister voert overleg met Bond voor Bus- en Boothouder…..
- Historisch optreden Aptijt op Lowlands: ‘We verdienen onder…..
- Prestatie leerlingen VO-scholen ernstig onder niveau..
- Opmerkelijk – ‘Frankenstein konijnen’ in Colorado (VS): vir….
- Melania’s brief aan Poetin: mooie woorden, wrange stiltes.
- Duidelijkheid over monetaire reserves.
- Pakistan getroffen door zware moessonregens: meer dan 340 d….
- De Qibya-massamoord: een vergeten tragedie.
- Horlogemerk Swatch haalt reclame weg na beschuldiging van r….
- WIST U DIT:.