door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — De oppositionele partijen NDP, NPS en BEP hebben maandag (vandaag) in een brief aan voorzitter Marinus Bee van De Nationale Assemblee (DNA) gevraagd dat er een spoedvergadering wordt uitgeschreven om wat zij noemen de ‘zorgwekkende trend in het overheidshandelen’ te bespreken. Aanleiding zijn de ‘spraakmakende zaken’, waarbij de rechter de staat heeft verboden uitvoering te geven aan infrastructurele projecten, zoals dat van de wegstrekking Nickerie-Apoera.ADVERTISEMENT
De politieke partijen wijzen erop dat dit slechts één van de vele spraakmakende corruptieschandalen is gedurende deze regeerperiode, waarbij op een niet transarante manier dubieuze aanbestedingen zijn gehouden. Het werk werd daarbij, onbegrijpelijk voor de partijen, steeds gegund aan de hoogste inschrijver.
De NDP, NPS en BEP wijzen erop dat president Chandrikapersad Santokhi inmiddels heeft aangegeven dat de projecten worden ingetrokken, maar volgens hun heeft het staatshoofd daarmee niets stopgezet. De partijen willen, hoewel deze zaken nu bij de rechter zijn, erop wijzen dat het vertrappen van regels bij het uitbesteden van werken door de regering meer regel dan uitzondering is geweest in de afgelopen 4,5 jaar dat de regering aanzit.
Schrikbarende toename dubieuze handelingen
In de brief aan Bee worden enkele voorbeelden aangehaald, zoals de aanbesteding van de nieuwe DNA-vergaderzaal en die van de wegaansluiting naar de brug over Saramaccadoosteek. “Met de aankomende verkiezingen over amper anderhalve maand zien wij een schrikbarende toename van dubieuze regeringshandelingen de revue passeren”, luidt een passage uit de brief.
Verwezen wordt naar de recente poging tot goudsmokkel met een privévliegtuig en de uitgifte van ruim 113.000 hectare aan bos in het westen van Suriname voor kaalkap. De politieke partijen eisen dat de regering onmiddellijk verantwoording komt afleggen in het parlement aan het Surinaamse volk.
- Belastinginning..
- Simons beschikbaar als presidentskandidaat..
- Eerste lading verkiezingsmateriaal..
- Commewijne schrapt 31 kandidaten van de lijst..
- Twintigjarige aangehouden met cocaïne en marihuana..
- BEP bereidt 51 DNA-kandidaten voor op verkiezingen..
- Politie houdt M.K. aan met 6,2 gram cocaïne..
- Dansdocent Shaneaka Gibbs: ‘Ik ben zelf een smeltkroes net …..
- Louis heeft vast meegekeken..
- ONAFHANKELIJKE VERKIEZINGEN?..
- SDU-voorzitter Celsius Waterberg: ‘Weer spoorwegen in Surin…..
- Bezorgde Amerikaanse senator houdt recordspeech van 25 uur..
- SPB-voorzitter Atompai vraagt betere bescherming politieamb…..
- Nieuwe kansen voor ondernemers met beperkingen..
- Kleine issues bij uitbetaling SRD 800 studententoelage opge…..
- Micro-ondernemers met een beperking ontvangen ondersteuning…..
- NPS maakt inhaalslag door houding huidige regering..
- Beoogde DNA-kandidaten moeten meer doen in belang van volk..
- Tentoonstelling Hedendaagse Surinaamse Kunst..
- ‘Verhalen verklaren de wereld’..
- Ruim 500 personen gevoed door Region One Suriname..