PARAMARIBO — Het Justitieel Interventieteam heeft dinsdag met ondersteuning van het Nationaal Leger een illegale landingsbaan in het Goliath-gebied onklaar gemaakt. “De staat van de baan en aangetroffen sporen wijzen erop dat deze recent is gebruikt”, meldt het Openbaar Ministerie (OM) woensdag in een persbericht.
Ter plekke zijn er geen goederen aangetroffen. Ook zijn er geen aanhoudingen verricht. Het OM geeft aan dat er nog niet is vastgesteld welke groep of organisatie verantwoordelijk is geweest voor het aanleggen en gebruiken van de baan.
“Deze ingreep maakt deel uit van het structurele beleid van het OM om illegale landingsbanen op te sporen en onklaar te maken”
De illegale landingsbaan had een lengte van bijna één kilometer en een breedte van ongeveer dertig meter. Om deze onbruikbaar te maken, zijn op verschillende plaatsen explosieven ingezet, waardoor het onmogelijk is geworden om er nog met een vliegtuig op te landen.
Het JIT handelde in opdracht van de procureur-generaal. De vernietiging van de illegale landingsbaan moet worden gezien in het kader van de strijd tegen de grensoverschrijdende criminaliteit. “Deze ingreep maakt deel uit van het structurele beleid van het OM om illegale landingsbanen op te sporen en onklaar te maken.” Het OM benadrukt het belang van deze operaties in de bestrijding van ondermijnende criminaliteit.
- Vier Surinaamse studenten behalen medisch diploma in Cuba..
- Viertal aangehouden voor gewapende roofoverval..
- Verdachten ‘kopen’ levensmiddelen met valse overmakingsbewi…..
- President Simons wil spoedige oplossing omtrent EU-blacklis…..
- Ex-vriend opgesloten na verduisteren gouden ketting..
- Bewolkt met kans op wat regen.
- DRUGSBESCHULDIGINGEN POLITIE..
- Defensieminister Ramsaran belooft niet weg te zullen lopen …..
- Nigeriaanse bendeleden doden 33 gijzelaars ondanks betaald …..
- VN: Honger daalt, maar risico’s blijven groot.
- Nicolina Elisabeth Enser (90) Amsterdam 24-7-2025..
- Milo Eugène Frank Yard (57) Amsterdam 27-7-2025..
- Girdhari: parlementariërs moeten goed verdienen..
- Slachtoffer steekincident Nickerie overleden..
- Nieuwe DNA-leden klaar om het volk te dienen..
- Column: Geen gezichtsverlies, maar gezichtsherstel.
- Minister Monorath: Politie kan met tekorten niet optimaal f….
- Onze zingende Oma Sanna wordt 100 jaar!.
- Regering moet vertrouwenwekkend beleid voeren..
- VES zal altijd kritisch kijken naar regeerbeleid..
- Minister Tsang: ‘Mijn beleid zal gericht zijn op dienstbaar…..