Een Argentijn, agent van beroep, die naakt werd gefotografeerd in zijn tuin, vastgelegd door een Google Street View-camera, heeft van de rechtbank een schadevergoeding gekregen nadat zijn blote billen voor iedereen zichtbaar op internet waren.
De politieagent had een schadevergoeding geëist van de internetgigant wegens aantasting van zijn waardigheid. Hij beweerde dat hij zich achter een muur van twee meter bevond toen een Google-camera hem in 2017 naakt filmde, van achteren, in een klein stadje in Argentinië.
Zijn huisnummer en straatnaam werden ook openbaar gemaakt, uitgezonden op de Argentijnse televisie, waar het verhaal werd behandeld, en breed gedeeld op social media.
De man stelt ook dat Google hem, door het beeld, op zijn werk en bij zijn buren belachelijk had gemaakt.
Een andere rechtbank verwierp vorig jaar de schadevergoedingsclaim van de man en oordeelde dat hij alleen zichzelf de schuld kon geven van het “rondlopen in ongepaste omstandigheden in de tuin van zijn huis”.
Hogere rechters concludeerden echter dat de waardigheid van de man flagrant was geschonden en kenden hem een bedrag in Argentijnse peso toe, gelijk aan ongeveer $ 12.500, te betalen door Google.
De rechtbank sprak medeverdachte telecombedrijf Cablevision SA en nieuwssite El Censor vrij van aansprakelijkheid voor de verspreiding van de afbeelding, en stelde dat hun acties “hadden bijgedragen aan het blootleggen van de misstap van Google.”
- Tom Cruise intiem gespot met Ana de Armas in Italië..
- Brooke Hogan over overlijden Hulk: ‘Je was mijn alles, papa…..
- Drake brengt show tot leven in ‘Ziggo Dome’ met dynamische …..
- Zes jarig jongetje verdrinkt in Saramaccakanaal; lichaam ge….
- Viering 135 jaar Javaanse Immigratie: ‘Towards a Bright Fut…..
- Yellow Birds pakt laatste play-offplaats mannenhoofdklasse …..
- Opmerkelijk – Nieuw soort wandelende tak mogelijk zwaarste …..
- Huiswerk voor DNA..
- Minister Brunings: “Ministerie bestaat al voor de helft, pr…..
- Grootste politieke rovers zijn best betaalde intellectuelen…..
- Oplichter vermomde zich als politieagent: celstraf voor ‘ag…..
- Directie EBS voert overleg met president..
- Zuid-Afrika start unieke anti-stroperijcampagne.
- Weetje van de dag – Vandaag in 1861: ’s Werelds eerste weer…..
- Nieuw-Zeeland maakt verbod op olie- en gaswinning ongedaan..
- Oostenrijkse EU-ambassadeur biedt ontslag aan na geruchten …..
- India krijgt historische Piprahwa-edelstenen terug na is te…..
- Suriname bereidt zich voor om postdiensten en e-commercemog…..
- Ministerie Jeugdontwikkeling en Sport: investeren in talent…..
- Ashanti en Nelly vieren eerste verjaardag van baby KK met a…..
- Backstreet Boys: Een iconische carrière van 30 jaar..