Een Argentijn, agent van beroep, die naakt werd gefotografeerd in zijn tuin, vastgelegd door een Google Street View-camera, heeft van de rechtbank een schadevergoeding gekregen nadat zijn blote billen voor iedereen zichtbaar op internet waren.
De politieagent had een schadevergoeding geëist van de internetgigant wegens aantasting van zijn waardigheid. Hij beweerde dat hij zich achter een muur van twee meter bevond toen een Google-camera hem in 2017 naakt filmde, van achteren, in een klein stadje in Argentinië.
Zijn huisnummer en straatnaam werden ook openbaar gemaakt, uitgezonden op de Argentijnse televisie, waar het verhaal werd behandeld, en breed gedeeld op social media.
De man stelt ook dat Google hem, door het beeld, op zijn werk en bij zijn buren belachelijk had gemaakt.
Een andere rechtbank verwierp vorig jaar de schadevergoedingsclaim van de man en oordeelde dat hij alleen zichzelf de schuld kon geven van het “rondlopen in ongepaste omstandigheden in de tuin van zijn huis”.
Hogere rechters concludeerden echter dat de waardigheid van de man flagrant was geschonden en kenden hem een bedrag in Argentijnse peso toe, gelijk aan ongeveer $ 12.500, te betalen door Google.
De rechtbank sprak medeverdachte telecombedrijf Cablevision SA en nieuwssite El Censor vrij van aansprakelijkheid voor de verspreiding van de afbeelding, en stelde dat hun acties “hadden bijgedragen aan het blootleggen van de misstap van Google.”
- Schuld van SLM bij Luchthavenbeheer is USD 13 miljoen..
- Sampie: ‘Ik was mijn telefoon thuis vergeten’..
- Ricardo Panka in beeld voor ambassadeurspost..
- Bejaarde man zwaar toegetakeld; derde overvaller nog voortv…..
- Suriname: Ministerposten, het wordt tijd dat de lat hoger l….
- Samenleving is lang genoeg gestraft, zegt nieuwe OW-ministe…..
- Presidentsverkiezingen Guyana draaien om olie, ongelijkheid…..
- Museum Bakkie: ‘Ik ben zelf geïnteresseerd in bijzondere ve…..
- Morgen eerste ministersraad vergadering..
- Fractie NPS doneert maandelijks SRD 120.000 aan sociaal fon…..
- Reyme: ‘Moment om vertrouwen in politiek te herstellen’..
- EBS ontslaat bondsvoorzitter Marciano Hellings op staande v….
- Boeing lijkt te profiteren van handelsoorlog..
- Gospelartiest ‘Revo’ Pinas verbreekt stilte met nieuwe sing…..
- Man aangehouden voor verduistering van gouden ketting..
- Kunst verklaard: Oom John..
- Gewapende overval op GOw2-shop Coesewijnestraat..
- NPS-fractie levert uit maandelijkse bezoldiging SRD 120.000…..
- Rijstexport in het slop: Suriname dreigt gouden korrel te v…..
- Studie: Gevallen van leverkanker kunnen tegen 2050 bijna ve….
- Alleenstaande 91-jarige seniorenburger gekneveld; twee verd….