De 31-jarige Louis D. is door de rechter veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, onder aftrek, voor het oplichten van twee jonge werkzoekenden. Hij deed zich onder meer voor als politieagent ‘Rafi’ en gebruikte valse identiteitspapieren en verzonnen namen om geld af te troggelen. Voor het derde feit – het plegen van ontuchtige handelingen – is hij vrijgesproken wegens gebrek aan overtuigend bewijs.
De zaak draaide om een reeks misleidende handelingen gericht op twee slachtoffers: Marcello en Sheniqwa. Het onderzoek kwam op gang nadat de 17-jarige Marcello, werkzaam bij een carwash, aangifte deed. Hij verklaarde dat hij was benaderd door een man die zich voordeed als agent Rafi, met de belofte op een baan bij de politie. In ruil daarvoor moest hij geldbedragen overhandigen en privégegevens opsturen.
De verdachte presenteerde zich niet alleen mondeling als “Rafi”, maar communiceerde ook via WhatsApp, onder andere in de hoedanigheid van een vermeende vrouwelijke politiefunctionaris, genaamd mevrouw Reumel. Er werd zelfs een foto van een politievrouw doorgestuurd – vermoedelijk afkomstig van de website van het Korps Politie Suriname – om zijn verhaal geloofwaardiger te maken.
In totaal betaalde Marcello SRD 8350, inclusief beltegoed voor zogenaamd contact met de korpsleiding. Tijdens een van de ontmoetingen zou Louis hem seksueel hebben benaderd door zijn geslachtsdeel vast te grijpen, maar voor dit feit werd hij vrijgesproken.
Het tweede slachtoffer, Sheniqwa, kwam via haar broer Marcello met Louis in contact. Ook zij hoopte op een baan via “agent Rafi” en communiceerde intensief met een vrouw die zich voordeed als “Maureen Palmtak”.
In werkelijkheid was het opnieuw Louis, die met stemvervormers en valse accounts contact met haar onderhield. In totaal maakte zij ruim SRD 7500 over naar Louis’ bankrekening. De oplichting kwam aan het licht toen zij via Facebook ontdekte dat de echte mevrouw Palmtak niets van de zaak afwist.
Tijdens zijn verhoor bij de politie en de rechter bekende Louis gedeeltelijk schuld. Hij gaf toe dat hij zich had voorgedaan als “agent Rafi”, dat hij valse foto’s had gebruikt en dat hij geld ontving voor fictieve banen.
“Ik heb gelogen, maar ik heb ook bedragen terugbetaald,” verklaarde hij tijdens de zitting. Volgens hem had hij SRD 2000 aan Marcello en SRD 5500 aan Sheniqwa ontvangen, waarvan hij in totaal SRD 6000 zou hebben teruggegeven. Hij ontkende echter elke vorm van seksueel grensoverschrijdend gedrag.
Uit het onderzoek bleek dat de telefoonnummers waarmee Louis de slachtoffers contacteerde, aan hem toebehoorden. Tijdens de zitting werden beide slachtoffers met hem geconfronteerd, en zij herkenden hem als ‘agent Rafi’.
Het Openbaar Ministerie eiste een gevangenisstraf van drie jaar tegen Louis, onder meer voor valsheid in geschrifte, oplichting, gebruik van een valse legitimatie en ontuchtige handelingen. De rechter verklaarde hem schuldig aan de eerste twee feiten, maar sprak hem vrij van het derde, zwaardere feit van ontucht.
Naast de gevangenisstraf bepaalde de rechter dat de gasbuks en het valse legitimatiebewijs die bij Louis werden aangetroffen, verbeurd worden verklaard. Zijn mobiele telefoon wordt teruggegeven. Louis blijft voorlopig in hechtenis.
De zaak onderstreept hoe digitale communicatie en valse identiteiten kunnen worden misbruikt om kwetsbare burgers financieel en emotioneel te benadelen. Het is niet de eerste keer dat Louis zich als ambtenaar voordoet: in 2021 werd hij al eens veroordeeld voor een soortgelijke oplichting, waarbij hij zich voordeed als medewerker van het Directoraat Nationale Veiligheid.
- NPS-fractie levert uit maandelijkse bezoldiging SRD 120.000…..
- Rijstexport in het slop: Suriname dreigt gouden korrel te v…..
- Studie: Gevallen van leverkanker kunnen tegen 2050 bijna ve….
- Alleenstaande 91-jarige seniorenburger gekneveld; twee verd….
- Oranje naweeën..
- Politiebond dringt aan op nieuwe politie-uniformen en beter…..
- UNESCO eist bouwstop nieuwbouw assemblee en Yogh-parkeergar…..
- AfriCaribbean Trade and Investment Forum 2025 officially ki…..
- Cultuur als verdienmodel..
- Woning in Para afgebrand..
- Twee leden elite-eenheid KST aangehouden in spraakmakende z….
- Aanklacht Van den Bergh tegen accountant Braster ongegrond.
- Nieuwe apparatuur voor betere controle op antibioticaresist…..
- Man aangehouden voor verduistering gouden ketting van ex-vr…..
- De onzichtbare dwang van conformiteit..
- Gran krutu zal finale antwoord op slavernijexcuses Nederlan…..
- Travis Kelce zegt ‘vaarwel’ aan zijn lange haar..
- De prijs van goedgelovigheid in de Surinaamse maatschappij..
- Poetin verbiedt satanisme, maar duivel schuilt in de detail…..
- Fooi of verplichting? Discussie laait op over servicekosten…..
- Eddie Murphy plaagt zijn transformatie tot Inspector Clouse…..