Het Praktijkcentrum Drambrandersgracht (PCD) heeft officieel de vernieuwde toilettengroep in gebruik genomen. Een bijzonder moment, aangezien deze renovatie niet alleen de hygiëne en leefbaarheid op school sterk heeft verbeterd, maar ook een waardevol leerwerktraject is geweest voor leerlingen en leerkrachten.
Het was voor hen een unieke kans om hun kennis direct in de praktijk toe te passen. Twee schooljaren lang (2023–2025) werkten alle studierichtingen samen aan de uitvoering van het project. Zo groeide de renovatie uit tot een schoolproject, waarin samenwerking, doorzettingsvermogen en vakmanschap centraal stonden.
De toilettengroep verkeerde jarenlang in slechte staat. Na diverse bezoeken van het Bureau Openbare Gezondheidszorg (BOG) werd duidelijk dat renovatie noodzakelijk was. Dankzij de steun van Staatsolie, die de begroting goedkeurde en de materialen financierde, kreeg PCD de kans dit project in eigen beheer uit te voeren.
De vernieuwde toilettengroep is nu modern, hygiënisch en duurzaam. Staatsolie benadrukte tijdens de oplevering het belang van goed onderhoud. Voor het centrum is dit project niet alleen een opluchting, maar vooral ook een motivatie om nieuwe, soortgelijke projecten aan te pakken.
De school spreekt bijzondere dank uit aan Staatsolie en de directeur Beroepsonderwijs, Robby Holband, voor het vertrouwen en geduld. “Dit project laat zien dat we samen bergen kunnen verzetten. Onze leerlingen hebben niet alleen een vernieuwde toilettengroep, maar ook een onvergetelijke praktijkervaring opgedaan”, aldus de de waarnemend directeur Liza Bilkerdijk bij de opening.
PCD is een praktijkschool waar uitsluitend praktijklessen worden verzorgd. Sinds de oprichting worden studierichtingen zoals bouwkunde, werktuigbouwkunde en elektrotechniek aangeboden. De richting GAWASA behoort nu ook al twee jaar lang tot het vaste aanbod. De school streeft ernaar een praktijkcentrum te zijn, waar leerlingen vanaf dag één actief leren door te doen.
- Finaal antwoord Fiti Makandra op spijtbetuiging Nederlandse…..
- Suriname en China versterken strategische relatie richting …..
- VSB neemt deel aan bijeenkomst over toerismesector..
- President Simons wil in 2026 al extra inkomsten voor staats…..
- Schoolmeubilair voor Botopasi, Semoisi en Godo in Boven-Sur…..
- Monorath bij BBS: ‘Ik zal ervoor zorgen dat u de nodige mid…..
- Minister Monorath: BBS onmisbaar voor veiligheid Suriname..
- President Simons waarschuwt haar ministers niet corrupt te …..
- ‘Verkeersveiligheid draait om redden van levens’..
- Bezoek minister Monorath aan Hof van Justitie in teken van …..
- Schoolmeubilair voor Botopasi, Semoisi en Godo Olo in Boven…..
- Landveld: Schoon Suriname sleutel tot toerismeontwikkeling..
- Verwarring omtrent slagingsnormen bij leerlingen, ouders en…..
- MONAC reageert op verklaring minister Tsang over renovatie …..
- Ex-minister Levens: ‘Leerlingen plukken vruchten van onderw…..
- De aanslag..
- Zelensky onder druk in Washington: Trump neigt naar Poetin …..
- Buurtmanagers KPS houden voorlichtingssessie ‘Opvoeden met ….
- Begroting 2025 aangenomen:..
- Sollicitatieoproep Centrale Bank van Suriname..
- Man gebruikt loterijprijs om nieuw lot te kopen en wint mee….