Het Praktijkcentrum Drambrandersgracht (PCD) heeft officieel de vernieuwde toilettengroep in gebruik genomen. Een bijzonder moment, aangezien deze renovatie niet alleen de hygiëne en leefbaarheid op school sterk heeft verbeterd, maar ook een waardevol leerwerktraject is geweest voor leerlingen en leerkrachten.
Het was voor hen een unieke kans om hun kennis direct in de praktijk toe te passen. Twee schooljaren lang (2023–2025) werkten alle studierichtingen samen aan de uitvoering van het project. Zo groeide de renovatie uit tot een schoolproject, waarin samenwerking, doorzettingsvermogen en vakmanschap centraal stonden.
De toilettengroep verkeerde jarenlang in slechte staat. Na diverse bezoeken van het Bureau Openbare Gezondheidszorg (BOG) werd duidelijk dat renovatie noodzakelijk was. Dankzij de steun van Staatsolie, die de begroting goedkeurde en de materialen financierde, kreeg PCD de kans dit project in eigen beheer uit te voeren.
De vernieuwde toilettengroep is nu modern, hygiënisch en duurzaam. Staatsolie benadrukte tijdens de oplevering het belang van goed onderhoud. Voor het centrum is dit project niet alleen een opluchting, maar vooral ook een motivatie om nieuwe, soortgelijke projecten aan te pakken.
De school spreekt bijzondere dank uit aan Staatsolie en de directeur Beroepsonderwijs, Robby Holband, voor het vertrouwen en geduld. “Dit project laat zien dat we samen bergen kunnen verzetten. Onze leerlingen hebben niet alleen een vernieuwde toilettengroep, maar ook een onvergetelijke praktijkervaring opgedaan”, aldus de de waarnemend directeur Liza Bilkerdijk bij de opening.
PCD is een praktijkschool waar uitsluitend praktijklessen worden verzorgd. Sinds de oprichting worden studierichtingen zoals bouwkunde, werktuigbouwkunde en elektrotechniek aangeboden. De richting GAWASA behoort nu ook al twee jaar lang tot het vaste aanbod. De school streeft ernaar een praktijkcentrum te zijn, waar leerlingen vanaf dag één actief leren door te doen.
- Geslaagde open dagen bij het Openbaar Ministerie Suriname..
- Volksgezondheid: Schrijnende situatie Petronella Ziekenhuis…..
- Minister Monorath: “Veiligheid tijdens vakantieseizoen is t…..
- VS verdubbelt beloning voor informatie over president Madur…..
- OM eist 14 jaar voor beroving, verkrachting en brandstichti…..
- UNDP blijft Suriname ondersteunen..
- Suriname ontvangt US$ 16 miljoen schuldkwijtschelding van C…..
- Start Exercitie-Instructeursopleiding..
- Zorg in Wageningen heeft problemen..
- President Simons beëdigt nieuwe leden Staatsraad..
- Voorzieningen internationale gezondheidsregels ontbreken bi…..
- Yigal Bergen boekt eerste Surinaamse zege ooit op Davis Cup..
- Vakbond Newmont: ‘Verdere afvloeiing personeel een stap te …..
- Kennismaking en begrotingsbespreking EZ met Vaste Commissie…..
- Rookontwikkeling door oververhitte powerbank aan boord van …..
- Alex Wilfred Oscar Held (74) Amsterdam, Nederland 5-8-2025..
- OM eist tien jaar cel voor verkrachting van kwetsbare patië…..
- Rechtenstudenten strijden tegen pesten op basisschool Sharr…..
- Claudetta Toney Universiteit opent deuren voor Surinaams te…..
- Crisisteam LVV noodzakelijk..
- Suriname krijgt USD 16 miljoen schuldkwijtschelding van Chi…..