Het Praktijkcentrum Drambrandersgracht (PCD) heeft officieel de vernieuwde toilettengroep in gebruik genomen. Een bijzonder moment, aangezien deze renovatie niet alleen de hygiëne en leefbaarheid op school sterk heeft verbeterd, maar ook een waardevol leerwerktraject is geweest voor leerlingen en leerkrachten.
Het was voor hen een unieke kans om hun kennis direct in de praktijk toe te passen. Twee schooljaren lang (2023–2025) werkten alle studierichtingen samen aan de uitvoering van het project. Zo groeide de renovatie uit tot een schoolproject, waarin samenwerking, doorzettingsvermogen en vakmanschap centraal stonden.
De toilettengroep verkeerde jarenlang in slechte staat. Na diverse bezoeken van het Bureau Openbare Gezondheidszorg (BOG) werd duidelijk dat renovatie noodzakelijk was. Dankzij de steun van Staatsolie, die de begroting goedkeurde en de materialen financierde, kreeg PCD de kans dit project in eigen beheer uit te voeren.
De vernieuwde toilettengroep is nu modern, hygiënisch en duurzaam. Staatsolie benadrukte tijdens de oplevering het belang van goed onderhoud. Voor het centrum is dit project niet alleen een opluchting, maar vooral ook een motivatie om nieuwe, soortgelijke projecten aan te pakken.
De school spreekt bijzondere dank uit aan Staatsolie en de directeur Beroepsonderwijs, Robby Holband, voor het vertrouwen en geduld. “Dit project laat zien dat we samen bergen kunnen verzetten. Onze leerlingen hebben niet alleen een vernieuwde toilettengroep, maar ook een onvergetelijke praktijkervaring opgedaan”, aldus de de waarnemend directeur Liza Bilkerdijk bij de opening.
PCD is een praktijkschool waar uitsluitend praktijklessen worden verzorgd. Sinds de oprichting worden studierichtingen zoals bouwkunde, werktuigbouwkunde en elektrotechniek aangeboden. De richting GAWASA behoort nu ook al twee jaar lang tot het vaste aanbod. De school streeft ernaar een praktijkcentrum te zijn, waar leerlingen vanaf dag één actief leren door te doen.
- MAS waardeert leerlingen..
- Gewapende mannen schieten op deur en beroven zes bewoners i…..
- President Simons en premier Schoof bespreken samenwerking S…..
- Dasai waarschuwt voor alarmerende temperaturen..
- TCT-minister: ‘Burgers moeten kunnen rekenen op NVB’..
- Kunstenaar George Ramjiawansingh (1954–2025) overleden..
- Parmessar bij start begrotingsbehandeling: ‘Staatsolie onde…..
- Sozavo onderzoekt meldingen en aangiftes rond Moni Karta-ui…..
- ‘Begrotingsbehandeling krijgt prioriteit boven reces’..
- Volksgezondheid bespreekt medische wetgeving met interdisci…..
- Winnaar Rotary Student Excellence Award: ‘Niets komt van ge…..
- Casas pleit voor duidelijk luchtvaartbeleid om EU-blacklist…..
- UITDAGINGEN ONDERWIJS..
- Brunswijk uit misnoegen over aanwezigheid regering in DNA..
- Misiekaba: ‘Samenwerking en focus op mentale zorg zijn cruc…..
- Koi Carper-coach Belgrave: ‘Ons rest niet anders dan donder…..
- Vrouw van afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon gearreste…..
- Suriname kan maar liefst USD 1 miljard lenen bij IDB..
- Cotino stelt dringende vragen over onderwijs aan de regerin…..
- IDB zal elk besluit van Suriname in kwestie Van ‘t Hogeruys…..
- Kop in het zand: jokken houdt de waarheid zelden verborgen..