De opleiding Wiskunde aan de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) viert deze week haar tienjarig bestaan, maar het aantal aanmeldingen blijft achter bij de verwachtingen. Volgens studenten en docenten van de opleiding is er nog veel werk te verzetten om de studierichting meer bekendheid te geven, met als doel een bredere instroom van nieuwe studenten.
ADVERTENTIE
De opleiding Wiskunde werd in 2015 gestart en heeft sindsdien elk jaar nieuwe studenten verwelkomd. De opleiding kent een driejarige Bacheloropleiding en richt zich op het ontwikkelen van analytische vaardigheden, die breed inzetbaar zijn in diverse sectoren zoals verzekeringen, ministeries en dataverwerking.
“Het aantal aanmeldingen is echter niet wat we hadden gehoopt. De opleiding is nog niet goed bekend in de samenleving en vooral middelbare scholieren zijn zich vaak niet bewust dat ze ook wiskunde kunnen studeren op de universiteit,” vertelt docent Irwin Hidalgo.
“Veel mensen denken dat wiskunde alleen met de medische faculteit te maken heeft, maar we hebben hier een volwaardige bacheloropleiding Wiskunde,” zegt Hidalgo. De studenten van de opleiding werken hard om anderen te interesseren voor het vak.
“We proberen mensen bewust te maken van de voordelen van het studeren van Wiskunde. Dit is niet alleen een vak voor de ‘genieën’, maar biedt juist kansen voor studenten die geïnteresseerd zijn in het oplossen van complexe problemen binnen bedrijven of overheidsinstellingen,” zegt tweedejaarsstudent Shanine Sontosoemarto.
Op 3 mei werd een open dag georganiseerd door de universiteit, waar geïnteresseerde studenten informatie konden krijgen over de verschillende opleidingen, waaronder Wiskunde. “Het ging goed, er waren wel studenten die kwamen voor informatie. Maar er moeten er meer zijn,” aldus Eden Nazir, een andere tweedejaarsstudent van de Wiskundeopleiding.
“Het is belangrijk dat we blijven promoten dat Wiskunde ook bij ons op AdeKUS te studeren is. We willen dat de opleiding groeit en niet klein blijft.” De opleiding Wiskunde richt zich niet alleen op studenten die willen werken in de traditionele wiskundige sectoren, maar biedt ook mogelijkheden voor verdere studies in masteropleidingen, zowel lokaal als internationaal.
Enkele afgestudeerden hebben hun studies voortgezet in Nederland en Japan. Hidalgo voegt toe dat de opleiding zich blijft ontwikkelen met een dynamisch en flexibel programma, waarbij vanaf het eerste jaar vakken als statistiek, modelleren en datavisualisatie aan bod komen.
In het afgelopen decennium heeft de opleiding ongeveer twintig studenten afgeleverd die hun bachelor in Wiskunde hebben behaald, en er wordt gehoopt op een grotere instroom van nieuwe studenten in de komende jaren. De opleiding kijkt ook naar manieren om middelbare scholen te bezoeken en de studierichting verder te promoten om de bekendheid te vergroten.
“We moeten de opleiding verder laten groeien en meer studenten aantrekken. Met een groter aantal studenten kunnen we uitbreiden en zelfs meerdere lokalen krijgen, wat nu nog een uitdaging is gezien de beperkte faciliteiten,” aldus studenten en docenten van de opleiding.
De opleiding Wiskunde hoopt dat de promotiecampagnes en het succes van de open dag bijdragen aan een grotere aanwas van studenten voor het nieuwe schooljaar.
- Ophef over vordering wijziging tenlastelegging SLM-cocaïnez…..
- China biedt regio initiatieven voor ontwikkeling..
- LVV start tuinbouwkasproject te O.S. Middenpad Kwatta..
- Korpschef Bryan Isaacs gekozen in bestuur Caribische politi…..
- OM verwerpt verweer om scheikundig rapport in zaak Bordo..
- Beryl Vreden: ‘Het is droevig gesteld met ons leiderschap…..
- Regering geeft groen licht voor aanpak woningnood..
- Crimineel netwerk opgerold in Henarpolder: drugs en smokkel…..
- Marwina verrast SVV in U19-jongens volleybalfinale..
- Uitbraak vogelgriep in Brazilië leidt tot exportstop..
- AHKCO neemt intrek in nieuwe locatie..
- Santokhi zal bij verlies niet in DNA plaatsnemen..
- Verkiezingsdebat legt partijverschillen bloot: zorg, belast…..
- Achaibersing uit kritiek op Bouterse:..
- “Bedrieglijke redeneringen door politieke leiders”, zegt ps…..
- Eerste exemplaar speciaal ontworpen djogo voor president..
- Ongrijpbare bende slaat toe in binnenland: goudzoekers bero…..
- Caricom waarnemers missie voor verkiezingsobservatie..
- Markt Nieuw Nickerie wordt overspoeld door politieke partij…..
- Training klantvriendelijkheid luchthavenpersoneel om toeris…..
- Del Castilho: “Actie Bondru is slecht gevallen door gebrek …..