Uit de recente uitgebreide opiniepeiling, uitgevoerd door de wetenschappers Jair Schalkwijk en Ajay Gopalray, blijkt dat de NPS en A20 de grootste groei vertonen op weg naar de verkiezingen van 25 mei 2025. De NPS zou een sprong maken van 3 naar 8 zetels en de ‘new kid on the block’, A20, krijgt veel steun van de respondenten. Deze politieke samenwerking, bestaande uit A20, DOE en PRO, is momenteel goed voor 2 zetels.
Uit het onderzoek blijkt verder dat de NDP de partij is met de meeste zetels, namelijk 14, gevolgd door de NPS met 8, ABOP met 5, A20 met 2 en de BEP met 2. De PL krijgt 1 zetel, terwijl de regeringspartij VHP er 7 krijgt. Zowel de VHP als de ABOP vertonen een duidelijke terugval.
Jair Schalkwijk en Ajay Gopalray. Beeld: ATV
In het programma Op weg naar de verkiezingen op ATV stelt Schalkwijk dat er een groot percentage van de kiezers is dat nog niet weet op welke partij zij gaan stemmen. Deze groep houdt 10 zetels vast. De twijfelaars en niet-stemmers verwijzen naar de groep die teleurgesteld is in de huidige politieke partijen.
Bij de recente peiling blijkt dat 49 procent van de respondenten die aangeven op de NPS te stemmen, eerder voor een andere partij hadden gekozen. Bij A20 is dat percentage zelfs 65 procent. Volgens Schalkwijk kunnen deze twee partijen dus kiezers “afsnoepen” van andere organisaties. Als de NPS en A20 hun werk goed doen, kunnen zij meer zetels verwerven uit de 10 zetels die uit de peiling nog geen bestemming hebben.
Toch kan er op het laatste moment van alles gebeuren, waarbij de twijfelaars alsnog hun steun uitspreken voor de partij waar zij een beetje teleurgesteld in zijn. “Het wordt spannend”, aldus Schalkwijk.
De peiling werd uitgevoerd in de tweede helft van 2024 in 9 van de 10 districten van het land, onder 1800 respondenten.
- ‘Immortal’ Eersel opnieuw tegen Fransman Nicolas..
- Regelgeving voor e-bikes noodzakelijk..
- Reggae legende Cocoa Tea overleden..
- Regenbuien in de ochtend en onweersbuien in de middag..
- Monument van Gandhi herhaaldelijk het doelwit van vandalism…..
- Verdachte mensensmokkel en -handel blijft langer in voorarr…..
- VS levert per direct weer militaire steun en inlichtingen a…..
- Carla Vriesde (61) Paramaribo 10-3-2025..
- Edward Engelbertus Ignatius Thijm (85) Paramaribo 3-3-2025..
- VS hervat veiligheidssteun aan Oekraïne..
- Inbraak bij Telesur unit te Apoera leidt tot internetonderb…..
- Dc’s krijgen training over decentralisatie en bestuurlijke …..
- Column: Congratulations Mr. Secretary-General..
- Actie SBB opgeheven; CAO onderhandelingen kunnen starten..
- Asha Mungra: ‘Dit is voor ons een dieptepunt bij huiselijk …..
- Minister Nurmohamed: “Geen ambitie voor DNA, maar wel voor …..
- VSB steunt commissies voor Rechtvaardige Transitie en Natio…..
- OKB voorzitter: Dc’s Bansi-Durga en Lewis ontheffen u…..
- Surinaamse Rotary Clubs blijven investeren in Stichting Bet…..
- OAS-landen benadrukken historische verkiezing minister Ramd…..
- BEP hoopt op actie van Ramdin voor volledige uitvoering men…..