PARAMARIBO — “Opruimen is geen gunst. Het is een absolute plicht!” Dat stelt het directoraat Openbaar Groen en Afvalbeheer (OGA) van het ministerie van Openbare Werken maandag in een persbericht naar aanleiding van het vele vuil dat de zestigste Avondvierdaagse (AVD) van de Bedrijven Vereniging Sport en Spel (BVSS) met zich meebracht. “Wij doen een dringend beroep op alle organisatoren: ‘Laat zien dat u niet alleen feest kunt organiseren, maar ook respect kunt tonen voor het leefmilieu en zijn bewoners.”
OGA onderstreept dat organisatoren verplicht zijn om al het afval, dat bij hun activiteiten vrijkomt, zorgvuldig op te ruimen. Dit staat opgenomen in de vergunningsvoorwaarden. “Het is onacceptabel dat na een evenement onze straten veranderen in een vuilnisbelt. Wie een evenement organiseert, profiteert van de publieke ruimte en draagt dus ook de verantwoordelijkheid om die ruimte schoon en leefbaar achter te laten. Dat sommigen hierin falen, getuigt van een diep gebrek aan respect voor onze stad, haar inwoners en de mensen die dagelijks werken aan een schone leefomgeving.”ADVERTISEMENT
“Het is onacceptabel dat na een evenement onze straten veranderen in een vuilnisbelt”
OGA zegt het voorstel te hebben aangedragen bij het districtscommissariaat om bij het verlenen van vergunningen een aanzienlijk bedrag te innen als borgsom. “Als de organisator nalaat om deze verantwoordelijkheid te nemen, zal het directoraat zelf overgaan tot schoonmaak, gebruikmakende van de borgsom”, wordt daarover verklaard.
‘Confronterend aanzicht’
OGA wijst erop dat hoewel de AVD opnieuw veel moois heeft gebracht, de wandelmars ook een andere realiteit zichtbaar heeft gemaakt: de enorme hoeveelheid afval die na afloop achterblijft. “Wie zich in de vroege ochtend na het evenement over de wandelroutes begaf, kon niet om het trieste tafereel heen: straten bezaaid met plastic bekers, etensresten en ander afval. Op sociale media circuleert beeldmateriaal dat dit probleem schrijnend in beeld brengt.”
Volgens het directoraat roept dit “confronterende aanzicht” vragen op over hoe de samenleving omgaat met haar leefmilieu. “Deze situatie dwingt ons na te denken over het bredere succes van het evenement. De slogan van dit jaar – ‘Denk groen, leef groen’ – riep burgers op hun afval niet op straat te gooien en bij te dragen aan een schoon milieu. Maar is deze boodschap werkelijk overgekomen?” wordt retorisch opgeworpen.
Taak van iedereen
Aangegeven wordt dat de Avondvierdaagse elk jaar weer een prachtige gelegenheid biedt om trots te zijn op de cultuur en saamhorigheid. “Laten we er vanaf nu voor zorgen dat we ook trots kunnen zijn op hoe wij omgaan met ons milieu. Houd van Suriname. Denk groen, leef groen. Draag bij aan een schoon en leefbaar land”, wordt aan de samenleving meegegeven.
Benadrukt wordt dat het schoonhouden van het leefmilieu niet alleen de taak is van OW. “Iedere burger heeft hierin een verantwoordelijkheid. Jaarlijks besteedt de overheid miljoenen Surinaamse dollars aan het opruimen van zwerfafval. Geld dat beter besteed zou kunnen worden aan onderwijs, gezondheidszorg of infrastructuur”, stelt OGA.
- Benoeming advocaat-generaal Mahadew belangrijke stap in ver…..
- Fernald: “Samenleving mag niet afhankelijk zijn van pakkett…..
- Narcotica Brigade verbrandt drugs..
- Bewolkte zaterdag met kans op een bui..
- VLS: “Een platform en eerlijke kans voor elke vrouw”..
- Gezagsdragers krijgen instructies van KPS-commissie Veiligh…..
- Dominicaanse Republiek arresteert zwangere Haïtiaanse vrouw…..
- Braziliaans oud-president Collor gevangenis in wegens corru…..
- Smokkelwaar in beslag genomen door politie..
- Ingrid Bouterse: “NDP heeft leugens onvoldoende gecounter…..
- VLS na vonnis HvJ: We zijn politiek getorpedeerd..
- Mahadew nieuwe advocaat-generaal; Leden Medisch Tuchtcolleg…..
- Defensie doet geen zaken met verdachte bedrijven, stelt Mat…..
- Constitutioneel Hof sluit ‘moeizame’ eerste termijn af..
- President Santokhi belooft stabiele koers..
- Tien open plekken op stembiljet DNA; drukwerk kan beginnen..
- Yelyco rekent snel af met Franse volleybalclubs..
- Social workers brengen hoop en kracht naar jongeren in Coro…..
- Gezin dakloos na woningbrand aan Koffielaan..
- Suriname en OAS ondertekenen akkoord voor verkiezingswaarne…..
- Rusland: ‘ga naar Nederland als je nog steeds tegen de onaf…..