PARAMARIBO — De Surinaamse Technische School 4 (STS) van het Lager Beroepsonderwijs heeft vrijdag een open dag gehouden onder het thema ‘Future Ready’. Volgens waarnemend directeur Naomie Veira was de bedoeling van de activiteit om jongeren een realistisch en positief beeld te geven van de kansen en mogelijkheden die het beroepsonderwijs te bieden heeft.
Het thema ‘Future Ready’ verwijst naar het voorbereiden van leerlingen op een toekomst, waarin zowel algemeen vormend als beroepsgericht onderwijs een belangrijke rol spelen. “Met de informatie die vrijdag werd aangeboden, moeten leerlingen in staat zijn een weloverwogen keuze te maken voor hun verdere studieloopbaan”, voorspelde Veira.
“Het beeld dat de samenleving heeft van het beroepsonderwijs strookt vaak niet met de realiteit”STS 4-directeur Naomie Veira
Studierichtingen
De open dag vond plaats in het kader van de Week van het Beroepsonderwijs en richtte zich op leerlingen van het Algemeen Vormend Onderwijs (AVO) en andere geïnteresseerden. Een belangrijk uitgangspunt van deze informatiedag was om leerlingen, ouders en verzorgers beter inzicht te geven in de verschillende studierichtingen die het vernieuwde beroepsonderwijs te bieden heeft.
STS 4 biedt in leerjaar 11 en 12 diverse richtingen, waaronder agrarische productie, bouwkunde, elektrotechniek, gas-, water- en sanitairtechniek, voertuigentechniek en werktuigbouwkunde. “Er is ook nog een andere richting, namelijk schilderende techniek, maar die wordt op onze locatie niet aangeboden. Deze opleiding is te volgen bij LTS 1 aan de Passiebloemstraat”, aldus Veira. Andere scholen houden zaterdag (vandaag) hun open dag.
(lees verder onder de )
[: CDS]
‘Stigma’
De directeur wees erop dat het beeld dat de samenleving heeft van het beroepsonderwijs vaak niet strookt met de realiteit. Via deze open dag wil de school dat beeld bijstellen, door te laten zien waar het werkelijk om draait: het ontwikkelen van concrete technische en praktische vaardigheden. Door leerlingen bewust te laten kiezen voor het beroepsonderwijs, hoopt de school op een toename van het aantal inschrijvingen voor het komende schooljaar ten opzichte van het vorige.
Veira merkte op dat een nieuwe ontwikkeling dit jaar, de invoering van een centrale registratie voor het beroepsonderwijs is. Leerlingen uit leerjaar 10 worden na het bekendmaken van de examenuitslag door hun huidige school, in dit systeem geregistreerd. Ouders kunnen hun kind vervolgens op 25 en 26 augustus officieel inschrijven via deze centrale registratie. Op basis hiervan melden zij zich daarna aan bij de school van keuze.
[: CDS]
- Stephen Tsang keert terug als minister van Openbare Werken..
- Gracia Ormskirk: “Dirk Currie is deskundig genoeg om minist…..
- Lijk geborgen van 40-jarige bootsman..
- LAST MINUTE WOEKER..
- Regering gaat zich inzetten voor SLM en luchtvaartsector..
- Tienden..
- Tienden..
- Duizenden wachten op voedsel, kinderen sterven aan honger i…..
- Ronald Snijders brengt single uit in verband met 50 jaar Sr…..
- Volksgezondheidsdirecteur: Inzetten van gezondheidsassisten…..
- NIEUWKOMERS..
- Shemar Rier pleit voor herinvoering van Jeugdparlement..
- Wan Okasi: ‘Moeilijke economische situatie geen excuus mens…..
- LOCAL CONTENT NIET ZALIGMAKEND..
- ‘Schaakonderwijs structureel onderdeel schoolsportvisie…..
- Verdachte smeekt om vrijlating: “Ik heb niets gedaan”..
- NA HET SPEKTAKEL: SURINAME TERUG IN DE REALITEIT..
- Mexico-Stad eert 700 jaar Tenochtitlan: trots op Azteekse w….
- FUNDAMENTELE KOERSWIJZIGING BINNEN NPS VEREIST..
- Veel zon, maar ook kans op onweer in de middag.
- AzG: meer dan 650 kinderen in Nigeria overleden door onderv…..