De Oostenrijkse ambassadeur bij de Europese Unie, Thomas Oberreiter, heeft zijn ontslag aangeboden. Oostenrijkse media schreven eerder dat hij al jarenlang een seksblog bijhield. Daarin werden vrouwonvriendelijke en denigrerende fantasieën beschreven.
De ambassadeur heeft die beschuldigingen ontkend.
Volgens de Oostenrijkse krant Der Standard verschenen in de media berichten die Oberreiter linken aan een expliciet blog. Op dat blog zouden volgens de krant vrouwonvriendelijke berichten zijn verschenen. Sommige daarvan, die door de krant zijn ingezien, zouden niet alleen seksistisch zijn, maar ook ronduit denigrerend.
Ze bevatten bijvoorbeeld erotische fantasieën geschreven vanuit het perspectief van een vrouw over verkrachtingen. De blog lijkt sinds 2015 te bestaan.
Volgens Der Standard zijn publicaties met locatiegegevens terug te leiden tot het ministerie van Buitenlandse Zaken. Ook zouden veel verhalen onder werktijd zijn geschreven.
De 59-jarige Oberreiter vertegenwoordigde zijn land in Brussel sinds 2023.
Volgens de Oostenrijkse minister van Buitenlandse Zaken Beate Meinl-Reisinger is hij nu opgestapt om ‘persoonlijke redenen’. Zij heeft het ontslag geaccepteerd. Het ministerie heeft afgelopen zaterdag voor het eerst kennisgenomen van de beschuldigingen, maar benadrukt dat het ontslag niet moet worden opgevat als een bevestiging dat Oberreiter inderdaad de auteur is van de blog.
- ‘Ook Britse agenten beschuldigd van misbruik in grote zaak …..
- VK dreigt Palestina in september te erkennen als Israël gee….
- George Harrold André Hoogdorp (82) Amsterdam 25-7-2025..
- Jaïros Steven Elshot (52) Amsterdam 26-7-2025..
- President maakt kennis met Staatsolie-directie..
- Sharien Khedoe: Promotieonderzoek wijst op tekortkomingen i…..
- NPS-fractie stelt deel bezoldiging beschikbaar voor sociale….
- Column: Twee scheve schaatsen.
- EBS-directie ontslaat bondsvoorzitter Marciano Hellings opn…..
- A20 blijft maar teruggeven aan de gemeenschap..
- Nog steeds onduidelijkheid rond afvloeing bij Newmont..
- Toename drugssmokkel via post: burgers onbewust betrokken b…..
- OM: Laat u niet gebruiken voor drugstransport via pakketten.
- ILD-longarts Bajnath waarschuwt voor gevaren van vapen..
- Caricom en Paho bundelen krachten in nieuwe vijfjarenstrate…..
- Nieuwbakken parlementariër Betterson ziet kansen in burger …..
- Asha Barnett stimuleert creatief ondernemerschap op Barbado…..
- Twee verdachten aangehouden voor brute overval op 91-jarige….
- Staatsolie-directie bespreekt toekomstplannen met president…..
- Ramsaran: “Geen loze beloften, maar concrete stappen voor h…..
- People in Control: Suriname heeft jongeren nodig die verant…..