De politie van Orlando heeft twee sets oorbellen teruggekregen nadat een dief ze meer dan twee weken geleden had ingeslikt. Met een waarde van meer dan 700.000 euro was dat een duur toiletbezoek.
De 32-jarige Jaythan Gilder betrad de juwelierszaak Tiffany & Co. in het winkelcentrum van Millenia in de staat Florida op 26 februari rond 13.45 uur met een smoes. Hij vertelde het winkelpersoneel dat hij voor een basketbalspeler van het NBA-team Orlando Magic werkte, om zo de VIP-ruimte van de winkel in te geraken. Dit zorgde ervoor dat hij de duurste stukken uit de collectie voorgeschoteld kreeg, waaronder diamanten juwelen.
Volgens het rapport van de politie kreeg de Amerikaan onder meer diamanten oorbellen van 160.000 dollar (148.000 euro) en 609.000 dollar (564.000 euro), evenals een diamanten ring van 587.000 dollar (544.000 euro). Hij probeerde vervolgens te ontkomen met de juwelen, maar liet tijdens zijn worsteling met het personeel de peperdure ring vallen.
Toen hij een dag later richting Texas aan het rijden was, kon de politie hem klemrijden. “Maar terwijl hij gearresteerd werd, slikte hij meerdere juwelen in”, staat te lezen in het arrestatieverslag van agent Aaron Goss. In de gevangenis van Orlando werd er een scan van zijn lichaam gemaakt, waarin de oorbellen werden ontdekt.
De politie besloot de natuur zijn gang te laten gaan en Gilder werd meer dan twee weken in het ziekenhuis in de gaten gehouden totdat de oorbellen opnieuw tevoorschijn kwamen. Uiteindelijk bleek dat hij vier oorbellen had ingeslikt, met een gezamenlijke waarde van 769.500 dollar (707.439 euro). De oorbellen werden terugbezorgd aan Tiffany en het juweliershuis heeft ze inmiddels schoongemaakt en bevestigd dat het om de gestolen oorbellen gaat.
Gilder zit momenteel nog in hechtenis en wordt verdacht van beroving met een masker en diefstal met voorbedachten rade. Tijdens het onderzoek ontdekten de agenten dat hij in 2022 ook al een filiaal van Tiffany in Texas overviel. Er stonden 48 arrestatiebevelen uit voor hem.
- Poging verboden spullen cellenhuis in te gooien mislukt..
- PVP heeft geen kandidatenlijsten ingediend; geen verruiming…..
- ABC presenteert docu-serie voor de ondernemende Surinamer..
- Zesjarig meisje verdronken in zwembad..
- PVP ondanks rechterlijke toelating verkiezingen, weer afgew…..
- PVP dient geen kandidatenlijst in..
- EAG Airport opent nieuwe mogelijkheden voor Surinaamse luch…..
- Historische moment bij opening EAG internationale luchthave…..
- Finabank versterkt Raad van Commissarissen met herbenoeming…..
- Wim George Petri..
- Hakrinbank boekt winst en keert dividend uit..
- Simons: Wie op NDP en haar kandidaten scheldt heeft niets t…..
- NPS vult kandidatenlijst aan met Overloon en van Varsseveld..
- BEP gaat met opgeven hoofd de verkiezingen in..
- Straatnaam en concert voor componiste Majoie Hajary..
- Ir. Cyrill Bisoendat Ramkisor Msc...
- Foute kandidaten..
- NDP heeft kandidatenlijst alsnog kunnen indienen..
- Piet Wortel moet drie jaar de cel in..
- Duurzame zeedijk beschermt Weg naar Zee tegen overstrominge…..
- Voorleesdagen: meer dan lezen alleen..