Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — In navolging van Yellow Birds is ook De Schakel/Flora in de mannenhoofdklasse van de Surinaamse Basketbalassociatie (SBA) ten prooi gevallen aan Koi Carper 2. De ploeg revancheerde zich op het geleden verlies (56-80) van 6 februari in de seniorenklasse door donderdagavond in de Ismay van Wilgen Sporthal met 81-73 te winnen.
De Schakel/Flora zette de toon in de eerste drie minuten en 39 seconden en nam een 10-0 voorsprong door baskets van Ivanildo Ho-Hing-Hing (driepunter), Allan Nelom (dunk) en aanvoerder Michaelsen Isselt (driepunter en lay-up). Koi Carper 2-coach Remilio Kemper besloot daarop alle vijf basisspelers, onder wie Gervinio Muntslag, die topscorer werd met een game-high 24 punten, Donovan Rellum en Ferlaino Krak, naar de kant te halen. Invaller Orcasciël Bergwijn scoorde uit een vrije worp het eerste punt voor Koi Carper 2: 1-12 met nog 6:31.
“Den man no sabi doel yere. Na koloku den man abi tide“Donovan Rellum
Koloku
“Hey guys. Den man no sabi doel yere. Na koloku den man abi tide“, hield Rellum zijn teamgenoten vanaf de bank voor. Alex Bekker zorgde kort daarna uit twee snelle acties voor de ommekeer, terwijl Daviërro Dompig uit een assist van Rellum voor een 19-18 voorsprong aan het einde van de eerste tien minuten zorgde.
De Schakel/Flora-center Nelom maakte er met nog 6:24 in het tweede kwart 24-24 van. Echter, daarna nam Koi Carper 2 weer afstand en zocht de ploeg de kleedkamers met een 44-34 voordeel op.
Tweede helft
Onder anderen Nathan Sandvliet, Ho-A-Hing, Isselt en Nelom probeerden De Schakel/Flora in de tweede helft op sleeptouw te nemen. Echter, slordig spel leidde vaak genoeg tot vele turnovers en gemiste baskets. Hoewel Koi Carper 2 zich eveneens aan rommelige acties bezondigde, wist het de laatste quarter toch met 64-57 in te gaan.
Ho-A-Hing bracht de spanning met nog 2:42 helemaal terug door De Schakel/Flora het gat naar 71-73 te helpen dichten. Hij had ploegen in de daaropvolgende aanval langszij kunnen brengen, maar sprong heel onzorgvuldig om met een geschapen kans.
Muntslag nam Koi Carper 2 daarna op sleeptouw en zorgde ervoor dat de opponent uiteindelijk met 81-73 opzij werd gezet. Bekker (elf punten), Rellum en Benjamin (elk tien) droegen bij in de triomf. Ho-A-Hing eindigde met 23 punten bij De Schakel/Flora, terwijl Nelom en Isselt goed waren voor vijftien om dertien punten.
- VES presenteert ingrijpend plan voor kostenefficiënte gezon…..
- Nieuwe handelsstrijd onder Trump: Suriname tussen dreiging …..
- NPS houdt spoedcongres over samenwerking in nieuwe coalitie..
- Bespreking met 5 partijen afgerond; NDP praat nog met ABOP..
- Ied-Ul-Adha op vrijdag 6 juni..
- Commissie Veiligheid verkiezingen 2025: ‘Tijdig en effectie…..
- Breaking: Onderhandelingen NDP, NPS, PL, BEP en A20 afgeron…..
- Brede onvrede over president Santokhi drijft partijen in de…..
- Santokhi ontvangt politieke partijen voor overleg..
- President ontvangt politieke partijen; gesprek met Simons..
- President Santokhi ontvangt verkiezingspartijen voor overle…..
- Santokhi heeft vrijdag ontmoeting met politieke partijen ov…..
- NPS roept spoedeisend congres bijeen voor besluitvorming ov…..
- Venetiaan had in 1996 een andere zienswijze op de samenwerk…..
- “Chucky”-acteur Ed Gale overleden op 61-jarige leeftijd..
- Overlijden Michael “Chicago Mike” Sumler: Kool …..
- President Santokhi ontvangt alle verkiezingspartijen..
- Elon Musk stapt op uit Trump-regering..
- Deskundigen trainen arbeidsinspecteurs in handhaving wet We…..
- NDP wint aan stemmen bij telling-update, maar behoudt 18 ze…..
- Stichting 8 december 1982 solidair met Venetiaan..