De kwestie rond Cubaanse medische professionals in Suriname, heeft recentelijk opnieuw de aandacht getrokken, mede door berichten over een brief van de Amerikaanse senator Marco Rubio, waarin hij Caribische landen sommeert, te stoppen met het inzetten van Cubaanse artsen. Rakesh Gajadhar Sukul, directeur van het ministerie van Volksgezondheid, zegt dat het ministerie van Buitenlandse Zaken in Suriname, geen officieel schrijven van de Amerikaanse autoriteiten inzake deze kwestie, heeft ontvangen.
In Suriname zijn twee groepen Cubaanse medici actief. De eerste groep bestaat uit artsen en verpleegkundigen, die door de Cubaanse regering naar Suriname zijn gestuurd in het kader van een bilaterale samenwerkingsovereenkomst tussen beide landen. Zij werken in diverse districten en ondersteunen de gezondheidszorg, met name in gebieden waar een tekort is aan medisch personeel.
De tweede groep bestaat uit Cubaanse medici die op eigen gelegenheid naar Suriname zijn gekomen, vaak met de intentie zich hier te vestigen en niet terug te keren naar Cuba. Zij verlenen medische diensten in particuliere poliklinieken en zijn vermoedelijk geregistreerd bij het ministerie van Volksgezondheid. Volgens sommige bronnen hebben de Verenigde Staten geen directe invloed op deze groep, aangezien die niet onder een staatsprogramma van Cuba valt. Met de recente internationale druk op landen die samenwerken met Cubaanse medische missies, blijft de vraag hoe Suriname in deze kwestie zich zal positioneren. Hoewel de Surinaamse regering nog geen officieel standpunt heeft ingenomen, is het duidelijk, dat de inzet van Cubaanse artsen een belangrijke rol speelt binnen de gezondheidszorg van ons land. Of de vermeende Amerikaanse druk daadwerkelijk invloed zal hebben op de samenwerking met Cuba, blijft vooralsnog onduidelijk.
The post Onzekerheid rond Cubaanse artsen in Suriname ..
- Ramdin verbaasd over brief NDP naar CARICOM over Tigri..
- Robinhood en Transvaal vergeten te scoren..
- Houtverwerkingssector krijgt boost met EU-ondersteunde same…..
- Terugslag gezondheid paus: opnieuw acute ademhalingsproblem…..
- Noors bedrijf: Suriname behoort tot de top oliefrontlanden..
- Korpschef Isaacs bezorgd over commerciële sekswerkers in wo…..
- Komende regering moet zachter IMF-programma uitvoeren..
- Guyana in hoogste staat van paraatheid na Venezolaanse mari…..
- CDS-medewerkers ontsnappen aan brandend voertuig bij verkee…..
- Politie Apoera neemt brandstof, sigaretten en gascilinders …..
- Verdachte voor gepleegde inbraken en diefstallen ingesloten..
- ‘Aparte atmosfeer’ kan leiden tot samenwerking tussen NDP e…..
- China vormt uitdaging voor Trumps invloed in Zuid-Amerika..
- CDS geeft invulling aan beroependag Sarasvatischool..
- Jonge ondernemers willen band tussen Guyana en Suriname ver…..
- Dc Bhola neemt maatregelen tegen ondernemers die straten bl…..
- Schaarste aan intellect in de politiek..
- Personeel CDS betrokken bij ernstig verkeersongeval..
- UNICEF en PAHO organiseren training over suïcide rapportag…..
- Verkiezingsthema’s en herkenning politieke partijen op weg …..
- CDS-medewerkers betrokken bij ernstig verkeersongeval..