De kwestie rond Cubaanse medische professionals in Suriname, heeft recentelijk opnieuw de aandacht getrokken, mede door berichten over een brief van de Amerikaanse senator Marco Rubio, waarin hij Caribische landen sommeert, te stoppen met het inzetten van Cubaanse artsen. Rakesh Gajadhar Sukul, directeur van het ministerie van Volksgezondheid, zegt dat het ministerie van Buitenlandse Zaken in Suriname, geen officieel schrijven van de Amerikaanse autoriteiten inzake deze kwestie, heeft ontvangen.
In Suriname zijn twee groepen Cubaanse medici actief. De eerste groep bestaat uit artsen en verpleegkundigen, die door de Cubaanse regering naar Suriname zijn gestuurd in het kader van een bilaterale samenwerkingsovereenkomst tussen beide landen. Zij werken in diverse districten en ondersteunen de gezondheidszorg, met name in gebieden waar een tekort is aan medisch personeel.
De tweede groep bestaat uit Cubaanse medici die op eigen gelegenheid naar Suriname zijn gekomen, vaak met de intentie zich hier te vestigen en niet terug te keren naar Cuba. Zij verlenen medische diensten in particuliere poliklinieken en zijn vermoedelijk geregistreerd bij het ministerie van Volksgezondheid. Volgens sommige bronnen hebben de Verenigde Staten geen directe invloed op deze groep, aangezien die niet onder een staatsprogramma van Cuba valt. Met de recente internationale druk op landen die samenwerken met Cubaanse medische missies, blijft de vraag hoe Suriname in deze kwestie zich zal positioneren. Hoewel de Surinaamse regering nog geen officieel standpunt heeft ingenomen, is het duidelijk, dat de inzet van Cubaanse artsen een belangrijke rol speelt binnen de gezondheidszorg van ons land. Of de vermeende Amerikaanse druk daadwerkelijk invloed zal hebben op de samenwerking met Cuba, blijft vooralsnog onduidelijk.
The post Onzekerheid rond Cubaanse artsen in Suriname ..
- Marcia Clumper ‘lijstduwer’ NPS en Cliff Marica…..
- Vrouw vermoedelijk door echtgenoot vermoord, die daarna de …..
- Rusland, Etnel en Pokie in top 3 van NPS kandidatenlijst..
- Breaking: SPA en DRS gaan onder paraplu NPS de verkiezingen…..
- Duizenden Australiërs zonder stroom nu storm Alfred Queensl…..
- Man om het leven gebracht in Perica..
- ZULLEN DE VS RAMDIN STEUNEN VOOR OAS?..
- NOG MEER LAST-MINUTE BELOFTES..
- Notch met moeite langs Inter Wanica..
- VSB en UN Global Compact Caribbean verkennen samenwerking..
- Tareno-Ontwikkelingsplan overhandigd aan DNA..
- Ramadhin: “Alles gedaan om de zorg gezond te maken”..
- TELESUR ALS NV VERDER..
- Uitdagingen en kansen voor goed bestuur..
- Santokhi: kansen AI optimaal benutten..
- Santokhi: AI is de realiteit..
- Aanpak problemen ex-Jungle Commando en gebieden..
- Gemeenschap Sipaliwini overhandigt Tareno-Ontwikkelingsplan…..
- Situatie Weg naar Zee baart Naipal nog steeds zorgen..
- GRONDENRECHTENVERRAAD..
- WEINIG VERANDERD BIJ CENTRALE BANK..