De schoolleiders van diverse muloscholen in het land verkeren nog in onzekerheid over de definitieve uitslag van het mulo-eindexamen. Ondanks een schrijven van de directeur van het Algemeen Vormend Onderwijs (AVO), Helima Poese, waarin wordt aangegeven dat gewerkt moet worden met de nieuwe slagingsnormen, luidt de instructie nu dat de resultaten voorlopig moeten worden aangehouden.
Schoolleider Rinia Toka van mulo Botromanki geeft aan slechts de uitslag van klas 12B te hebben verstrekt. Voor de klassen 12A en 12C houdt zij de resultaten tegen. “Ik ga geen risico nemen. We hebben ons hele jaar gericht op het nieuwe systeem en dat ook met ouders gecommuniceerd. Nu blijkt dat men het oude systeem hanteert. De instructie is om de uitslag aan te houden,” stelt Toka. Zij wijst erop dat de situatie extra druk geeft, omdat leerlingen zich moeten aanmelden voor herexamens die maandag beginnen.
Ook Satiesch Layla, schoolleider van de H.G. Sylvesterschool, spreekt zijn ongenoegen uit. Hij noemt het “een kwalijke zaak” dat op de dag van de uitslag wordt meegedeeld dat deze moet worden aangehouden. “Kinderen, ouders en verzorgers zitten vol vragen. Met het nieuwe systeem zaten we goed, maar met het oude lopen we vast,” aldus Layla.
Renate Shalwijk van mulo Stoelmanseiland meldt dat tot nu toe 77 procent van haar leerlingen is geslaagd, werkend volgens het nieuwe systeem. “De leerlingen die geslaagd zijn, hebben geen probleem. Voor de afgewezen leerlingen en herexamenkandidaten wachten we advies van de inspectie af,” zegt zij.
AVO-directeur Poese geeft aan dat de definitieve instructies vandaag nog aan de schooldirecteuren zullen worden verstrekt.
- Misiekaba: ‘Explosieve situatie bij PCS, maar geen haast me…..
- Leerlingen wisselen van gedachten over ingrijpende onderwer…..
- Veteranendag 2025 benadrukt eerbetoon en zorg voor oud-mili…..
- Van Samson: Veel zaken waarvoor vorige regering zich sterk …..
- Noersalim: ‘Communicatie met veeboeren is sleutel tot herst…..
- Goudtransport loopt mis: helikopter maakt noodlanding in di…..
- Dimitri Apai brengt Latour in beweging met D’Apai World Spo…..
- Minister Ramsaran: ‘Veteranen levende herinnering dat vrijh…..
- Activiste Christiaan hoopt dat de overheid Inheemsen eindel…..
- Onzekerheid over mulo-uitslag: scholen moeten resultaten aa…..
- Man aangehouden voor oplichting via gehackt Facebook accoun…..
- Monorath: ‘Niet eenieder kan in aanmerking komen’..
- Ministerie van Onderwijs verruimt herexamennormen leerjaar …..
- Man aangehouden voor oplichting via Facebook-account..
- Bewoners luiden noodklok over vestiging goudbedrijf in woon…..
- CEO Baitali: ‘Wij strijden niet voor het werk, maar voor ee…..
- ‘Mediation is geen trucje’..
- Belgische studenten promoten toerisme naar Suriname..
- Hevige regen vertraagt herstelwerkzaamheden Van ’t Hogerhuy…..
- Rusland wil binnen twee weken verbetering situatie Van ’t H…..
- ‘Parts Unknown’: Suriname..