Naar aanleiding van verrregaande uitspraken van de legerbevelhebber van de Guyana Defense Forces, Brigade-generaal Omar Khan, over de claim van een ander buurland op hun grondgebied zijn er vragen gerezen of Guyana met “buurland” Suriname of venezuela bedoelde. Volgens de hoogste militair van Surinaamse zijde, brigade-generaal Werner Kioe A Sen staan de souvereinitiet van Suriname en haar territoriale grenzen niet onder druk. De uitspraken van zijn Guyanese ambtgenoot worden onnodig uit context gehaald.
De Guyanese bevelhebber sprak niet over Suriname. Daarom reageren wij dan ook niet op hem. Door de toenemende spanningen in onze regio waar er drie grensdisputen lopen tusen Venezuela en Guyana, Guyana en Suriname en Suriname en Frans Guyana speelt steeds meer het veiligheidsvraagstuk in de tijden van de Surnaamse olieboom tijdperk een rol.
Ook heeft de Guyanese top militair aangeven dat het budget van zijn leger sinds 2020 met 315% is gestegen en daarmee gereed zijn om zicvh in te zetten voor nationale verderdediging. Volgens de bevelhebber van Suriname we in een wereld die complex is en waar er veel belangen spelen. Vrede staat daardoor vaker onder druk, maar het streven is middels dialoog vrede te bewaren.
- MOU’s getekend tijdens de International Business Conference…..
- Nieuwe beweging ‘Suriname Boven Alles’ gelanceerd..
- IMF: Suriname op weg naar explosieve economische groei door…..
- GEVAARLIJKE KUIL..
- A20: Investeren in Suriname? Eerst een realiteitstest..
- Drugsverdachte met SRD 200.000 aangehouden..
- Mac Andrew roept STVS-personeel op in dialoog te blijven..
- “Diaspora biedt kansen voor groei en vooruitgang”..
- President: BIZA-minister wordt niet op non-actief gesteld; …..
- Armoedegrens nu vastgesteld op SRD 7337..
- Inwoners Gaza geven Trump duidelijk antwoord: wij zullen he…..
- Samenwerking voor stimulering overdracht Franse taal en gas…..
- Regering bezuinigt op budget JusPol..
- Betaling driemaandelijkse verblijfsvergunning en rechten va…..
- President geeft opdracht salarissen medewerkers Huize Ashia…..
- Suriname ontvangt prestigieuze LatinFinance-erkenning voor …..
- SVJ bezorgd over aanvallen journalisten en mediabedrijven..
- ABOP houdt op 15 februari grootse massameeting in verband 3…..
- ‘We willen iedereen in Suriname tellen’..
- SVJ bezorgd over partijpolitieke aanvallen op media en jour…..
- Militairen en politieagenten krijgen Franse taalcursus voor…..