Naar aanleiding van verrregaande uitspraken van de legerbevelhebber van de Guyana Defense Forces, Brigade-generaal Omar Khan, over de claim van een ander buurland op hun grondgebied zijn er vragen gerezen of Guyana met “buurland” Suriname of venezuela bedoelde. Volgens de hoogste militair van Surinaamse zijde, brigade-generaal Werner Kioe A Sen staan de souvereinitiet van Suriname en haar territoriale grenzen niet onder druk. De uitspraken van zijn Guyanese ambtgenoot worden onnodig uit context gehaald.
De Guyanese bevelhebber sprak niet over Suriname. Daarom reageren wij dan ook niet op hem. Door de toenemende spanningen in onze regio waar er drie grensdisputen lopen tusen Venezuela en Guyana, Guyana en Suriname en Suriname en Frans Guyana speelt steeds meer het veiligheidsvraagstuk in de tijden van de Surnaamse olieboom tijdperk een rol.
Ook heeft de Guyanese top militair aangeven dat het budget van zijn leger sinds 2020 met 315% is gestegen en daarmee gereed zijn om zicvh in te zetten voor nationale verderdediging. Volgens de bevelhebber van Suriname we in een wereld die complex is en waar er veel belangen spelen. Vrede staat daardoor vaker onder druk, maar het streven is middels dialoog vrede te bewaren.
- Lijsttrekker A20/DOE Andrew Baasaron: ‘Ik ben in de politie…..
- Personeel Meteorologische dienst ontevreden..
- Energievoorziening bevindt zich op een kritiek punt..
- EBS ontkent verhoging stroomtarieven:..
- President Santokhi en IMF bespreken laatste beoordeling..
- President ontvangt vertegenwoordigers Totikamp, Nieuw-Koffi…..
- Tuin- en landbouwcursus gestart in Commewijne..
- Ruim 97.000 mensen hebben persoongegevens op kiezerslijsten…..
- Stanley Dijksteel: ‘Verkiezingsuitslag zal geen invloed heb…..
- Inbreker aangehouden en inverzekering gesteld..
- Zwaarbewapende criminelen plegen beroving in het Nassaugebi…..
- USD 20 miljoen uit Saudi Fund for Development voor verbeter…..
- Kappalani voorlopig in vrijheid gesteld..
- Kruimels versus de koek: de illusie van vooruitgang..
- Advocaat in Florida riskeert straf voor bruiloftsvaartijd d…..
- Lichting 2020 bevorderd tot Penitentiaire Ambtenaar 3e–klas…..
- Kappalani in voorlopige vrijheid gesteld..
- De circuspresident..
- Bondsvoorzitter VRM: defensieminister en bevelhebber houden…..
- Franse delegatie in Suriname voor Interregionaal Amazone Sa…..
- Internationale Business Conferentie overschaduwd door grens…..