Advocaat Hugo Essed
De ontheffing van oud-korpschef Bryan Isaacs is volgens advocaat Hugo Essed een ondermijning van het gezag van de procureur-generaal, gezien zij daar geen advies voor gegeven heeft. De advocaat zei in het . programma Welingelichte Kringen, dat artikel 147 van de Grondwet bepaalt dat de pg verantwoordelijk is voor de richtige uitoefening van de politietaken. Ook artikel 146 lid 2 schrijft voor dat de pg belast is met de justitiële politiezorg. “De beoordeling van het functioneren van de korpschef behoort daarmee exclusief tot de taak en bevoegdheid van de pg, niet van de president of de minister van Justitie en Politie. Het staat de regering vrij om het salaris van de pg vast te stellen, maar niet om diens grondwettelijke taken over te nemen“, aldus Essed.
Essed benadert de ontheffing op staatsrechtelijke wijze. Er wordt een signaal afgegeven dat de regering beleidsinzichten die gericht zijn op het onderzoeken van ernstige mensenrechtenschendingen niet ondersteunt, stelt de advocaat. Hij refereert naar gevoelige dossiers die Isaacs weer had opgepakt. Zo werden onderzoeken naar het bloedbad van Moiwana en de moord op inspecteur Herman Gooding herstart. De bevindingen daarvan zijn doorgestuurd naar het Openbaar Ministerie.
Essed benadrukt dat de ontheffing van Isaacs niet los kan worden gezien van politieke motieven. “Het is duidelijk een politiek besluit dat verpakt is in een verhaal van gewijzigde beleidsinzichten,” zegt hij. “De oud-korpschef had juist zeer duidelijke beleidsinzichten en zette daar concrete stappen voor. Hij heeft ook rotte appels uit de mand gehaald”.
- SCENARIO’S..
- President Simons: “We rijden op levensgevaarlijke wegen…..
- Piloten in strafzaak drugsvliegtuig: ‘We zijn onschuldig…..
- Ministerie van EZ houdt geslaagde ondernemerschap training ….
- Palestina schrijft geschiedenis met Miss Universe-debuut.
- PARLEMENTAIRE DEBATTEN VAN INHOUDELIJK NAAR AANVALLEND..
- WIJNERMAN(NEN)..
- Zevenentwintig..
- Verzoening tussen nazaten van Afrikanen en inheemsen: een n…..
- Schaak aspiranten toernooi in Denksportcentrum.
- Kiwanis Club beloont uitblinkers Fatimaschool met Award of ….
- Crisisteam doneert groenten aan tehuizen: “Het gaat om dele….
- ‘Kow Gwe’ laat Theaterfestival De Parade lachen, slikken en…..
- President: binnen drie maanden besluit over toekomst SLM..
- Grootschalige schoonmaakactie in centrum Paramaribo.
- Ameera Hashwi schrijft geschiedenis in Wayne County.
- ‘Leerling versus meester’ in basketbalfinale SCVU-Koi Carpe…..
- KAMELEONPOLITIEK ONDERMIJNT VERTROUWEN..
- Param4ryow terug als Yopii..
- Decentralisatie, economische diversificatie en belastinginn….
- 9 bromfietsen en 1 motor in beslag genomen tijdens controle….