Advocaat Hugo Essed
De ontheffing van oud-korpschef Bryan Isaacs is volgens advocaat Hugo Essed een ondermijning van het gezag van de procureur-generaal, gezien zij daar geen advies voor gegeven heeft. De advocaat zei in het . programma Welingelichte Kringen, dat artikel 147 van de Grondwet bepaalt dat de pg verantwoordelijk is voor de richtige uitoefening van de politietaken. Ook artikel 146 lid 2 schrijft voor dat de pg belast is met de justitiële politiezorg. “De beoordeling van het functioneren van de korpschef behoort daarmee exclusief tot de taak en bevoegdheid van de pg, niet van de president of de minister van Justitie en Politie. Het staat de regering vrij om het salaris van de pg vast te stellen, maar niet om diens grondwettelijke taken over te nemen“, aldus Essed.
Essed benadert de ontheffing op staatsrechtelijke wijze. Er wordt een signaal afgegeven dat de regering beleidsinzichten die gericht zijn op het onderzoeken van ernstige mensenrechtenschendingen niet ondersteunt, stelt de advocaat. Hij refereert naar gevoelige dossiers die Isaacs weer had opgepakt. Zo werden onderzoeken naar het bloedbad van Moiwana en de moord op inspecteur Herman Gooding herstart. De bevindingen daarvan zijn doorgestuurd naar het Openbaar Ministerie.
Essed benadrukt dat de ontheffing van Isaacs niet los kan worden gezien van politieke motieven. “Het is duidelijk een politiek besluit dat verpakt is in een verhaal van gewijzigde beleidsinzichten,” zegt hij. “De oud-korpschef had juist zeer duidelijke beleidsinzichten en zette daar concrete stappen voor. Hij heeft ook rotte appels uit de mand gehaald”.
- Franse luchtverkeersleider geschorst die ‘Free Palestine’ ….
- President Peru verleent oud-militairen pardon voor mensenre….
- Mexico zet 26 hooggeplaatste kartelleden uit die door VS ge….
- Surinaamse Boksbond werft boksers..
- OS Kampong Baroe wint knutselwedstrijd gebouwd erfgoed..
- Abiamofo: extreem lage waterstand en hogere kosten drukken …..
- Eminem rapt woorden op ‘silver’ die niemand kan negeren.
- Ice Spice’s ‘mom’ steelt de show met nieuwe virale se….
- Katy Perry beboet voor filmen in beschermd Spaans duingebie….
- Emanuel Pinas heeft onlangs een nieuwe single ‘Sakafasi’ ui….
- O.S. Kampong Baroe wint landelijke knutselwedstrijd..
- Het Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 augustus….
- Manege Ponderosa Suriname neemt succesvol deel aan wedstrij…..
- Prijzen vrijdag 15 augustus 2025.
- “Een business hebben betekent veel, maar je karakter beteke….
- Bouw nieuwe DNA-vergaderzaal voor een maand aangehouden..
- Amerikaanse ambassadeur Faucher: ‘Sterke en goede relatie S…..
- Currie: tekort aan vakleraren pas over twee jaar opgelost..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen lijk..
- Next Level business workshop brengt digitale ontwikkeling b…..
- Nieuwe directeur Algemene Zaken verwelkomd door personeel..