door
PARAMARIBO — Een deel van het bestuur van de Stichting Bosbeheer en Bostoezicht (SBB) heeft in zijn poging om algemeen directeur Ruben Ravenberg te ontslaan, nu ook twee rechtszaken tegen hem aangespannen. Zo blijkt uit stukken waarop de Ware Tijd de hand heeft weten te leggen. De bestuursleden Krishnadath Joerawan (penningmeester), Mohamed Ramdjan (secretaris), Ben Woodly (lid) en Mahenderkoemar Pershad (lid) hebben eerder dit jaar al schriftelijk geklaagd bij minister Dinotha Vorswijk van Grondbeheer en Bosbeleid (GBB) over de werkwijze van Ravenberg. ADVERTISEMENT
In dat schrijven werd ook om zijn ontslag gevraagd. Echter, omdat de bewindsvrouw tot nu toe geen gehoor heeft gegeven aan die eis, zoeken de ontevreden bestuursleden hun heil bij de groene tafel.
“Het betreffen allemaal leden van de politieke partij ABOP. Vandaar dat geen van de aangeschreven personen reageert en de gedaagde van alles en nog wat doet”
Kort geding
In het kort geding dat de vier mannen hebben aangespannen tegen de directeur, eisen ze dat hij de mutatie van Reshma Sewgobind-Ramanand als manager van de afdeling Export onmiddellijk terugdraait. Daarnaast willen ze dat deze afdeling, die Ravenberg sinds eind vorig jaar onder zijn directe toezicht heeft geplaatst, weer onder het toezicht komt van het Directoraat Bosbeheer van SBB.
Een onderzoek naar corruptieve handelingen waarmee de directeur onlangs is gestart, moet volgens hen ook onmiddellijk worden stopgezet. Ravenberg heeft echter vaker laten weten niet terug te komen op zijn besluiten, omdat die maatregelen bedoeld zijn om de illegale houtexport te beteugelen.
Bodemprocedure
In de bodemprocedure eisen de ontevreden mannen van het stichtingsbestuur het onmiddellijke ontslag van Ravenberg. Daarnaast willen ze graag dat de rechter hem vijf jaar ontzegt van bestuurlijke functies in Suriname.
Het valt volgens de vier ontevreden bestuursleden te concluderen dat “Ravenberg samenspant met de overige bestuursleden en de minister van GBB om de gehele organisatie van SBB over te nemen. Het betreffen allemaal leden van de politieke partij ABOP. Vandaar dat geen van de aangeschreven personen reageert en de gedaagde van alles en nog wat doet. Dit levert ook wanbeleid op van de overige bestuursleden”, luidt een passage uit de eis van de vier ontevreden bestuursleden aan de rechter. Rechter Suzanne Chu heeft in het kort geding als ordemaatregel beslist dat partijen gedurende de behandeling van de zaak niet in de media mogen treden.
Intussen hebben twaalf medewerkers van de afdeling Export van de SBB, onder wie ook de manager, schriftelijk hun ondersteuning toegezegd aan Ravenberg. “Met dit schrijven willen wij u nadrukkelijk meedelen dat wij niet bereid zijn terug te keren naar de oude situatie, waarin mevrouw R. Ramanand als exportmanager fungeerde en de afdeling ressorteerde onder het Directoraat Bosbeheer. Wij zullen een terugkeer naar de oude situatie helemaal niet accepteren, al moeten wij daarvoor strijd leveren. U mag als algemeen directeur honderd procent op ons rekenen”, aldus de medewerkers in een brief aan Ravenberg.
- RGD hard op weg naar landelijke implementatie HEARTS-initia…..
- Peru: Vrouw van Humala arriveert in Brazilië voor asiel..
- Ketura Margaret met Makedones op achterstand in volleybalfi…..
- Nurmohamed daagt NDP uit met oplossingen te komen..
- ‘Ik hoef nu niet meer naar de modiste; ik kan zelf gaan exp…..
- Bewustwording vaccinatie in Suriname moet vergroot worden..
- SLM annuleert vluchten tussen Paramaribo en Amsterdam vanwe…..
- ‘Transparantie bij regeringsprojecten zoek’..
- Politici zijn ineens zo poeslief..
- Cubaanse leerkrachten in Suriname al acht maanden niet beta…..
- Surinam Airways annuleert vluchten tussen Amsterdam en Para…..
- Stichting ST&C zet in op professionalisering toezicht..
- Ambassadeur Nannan overleden op 44-jarige leeftijd..
- Man Start ‘Proces Om Mijn Leven Terug Te Krijgen̵…..
- Santokhi geschokt door overlijden ambassadeur Nannan..
- Oproep aanhouding Dijksteel: Rechtsstaat mag geen dode lett…..
- SLM-vlucht PY993 naar Paramaribo afgelast na 7 uur vertragi…..
- Kampoe wint rivalenstrijd van Sudhar..
- Surinaamse ambassadeur Ryan Nannan overlijdt onverwacht in …..
- Goed bestuur, een remedie tegen corruptie; tijd voor nieuwe…..
- OM en verdediging botsen over wie strafzaak K.C. mag behand…..