De voorzitter van de Bond van Leraren (BvL) en de Alliantie voor Leerkrachten in Suriname (ALS), Reshma Mangre, wil op dit moment geen uitspraken doen over de langverwachte bestuursverkiezingen binnen de bonden. Volgens haar is ze in rouw om het overlijden van Errol Snijders, voorzitter van de Moederbond.
“Ik ben nu in een rouwproces. Ik was zeer geliefd bij Snijders en ben de enige die hem levend heeft gezien. Ik wil dit in alle rust verwerken,” aldus Mangre. Tegelijkertijd groeit de roep onder leerkrachten om duidelijkheid.
Tijdens recente acties, zoals die van de Algemene Middelbare School (AMS), werd opnieuw aandacht gevraagd voor de uitblijvende bestuursverkiezingen. Volgens de leerkrachten is er nooit een formele overdracht van het voorzitterschap geweest, ondanks eerdere toezeggingen.
Shopsteward Marilva Koniki stelt dat Mangre op een algemene ledenvergadering (ALV) heeft aangegeven haar functie te willen neerleggen. “Maar nu willen de leden geen overdracht meer, ze eisen echte verkiezingen,” zegt Koniki. Ze verwijst naar het voorbeeld van voormalig voorzitter Wilgo Valies, die wel degelijk een ordentelijke overdracht uitvoerde.
Mangre, inmiddels ook onderdirecteur bij NV Havenbeheer, blijft voorzitter zolang er geen opvolger is gekozen. Ze benadrukt dat zij veel voor de leerkrachten heeft bereikt en vindt het onterecht dat haar inzet in twijfel wordt getrokken. “Ik zal zelf een datum bekendmaken wanneer het moment daar is. Dat is een interne zaak van de bond,” reageert ze.
Koniki roept leerkrachten op om actief deel te nemen aan de ALV’s en zich ook kandidaat te stellen. “Zonder participatie verandert er niets. Er is veel ontevredenheid.”
- Brandweerbond uit stevige kritiek op regering..
- Ontevreden SBB-bestuursleden zoeken heil bij de groene tafe…..
- Brandweerbond: “President slaapt zorgeloos, maar burgers ve…..
- Spoed hoger beroep vandaag in zaak NDP..
- Politiebericht geeft geen nieuwe informatie roofoverval..
- Conrad Issa over verwoestende pand: ‘Familie is er kapot va…..
- VHP-kandidaat Kensmil: “Partij moet voldoende zetels behale…..
- Suriname gastheer 45ste regionale Lions-conventie..
- Brunswijk: Regering moet investeren in veiligheidsdiensten..
- VSB wil duidelijkheid over aanpak koersdruk: overheidsbelei…..
- Ramsukul vraagt aandacht voor wateroverlast Clevia..
- President: In Suriname zou Jezus niet gekruisigd worden..
- Aanhouding na schoten op kamp; vuurwapen en vermoedelijk ma…..
- Politie verhoogt veiligheidssurveillance..
- KBS-bondsvoorzitter Panka: “Geen investering in brandweer a…..
- Het Suriname achter de headlines en het tv-journaal..
- President Santokhi: “Waarderen dat wij in een rechtsstaat l…..
- TWEEDE IMF-PROGRAMMA IN AANTOCHT?..
- JENNY ZOEKT STEUN BIJ BAKRA-BASI?..
- Aangekondigde totale lamlegging PCS afgewenteld..
- ABOP roept tijdens Paasperiode op tot solidariteit en natio…..