Logo Openbaar Ministerie Suriname
Het Openbaar Ministerie (OM) geeft een stand van zaken in twee lopende onderzoeken: de SLM-zaak en zaak anonieme strafklacht (PanAm).
SLM-zaak
In het kader van het onderzoek betreffende de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM) is door het OM een gerechtelijk vooronderzoek (GVO) gevorderd. In dit onderzoek zijn reeds diverse personen in Suriname gehoord. Daarnaast is door de Rechter-Commissaris een rechtshulpverzoek aan Nederland gedaan.
De onderzoekshandelingen in Nederland hebben intussen plaatsgevonden en de officiële stukken worden afgewacht. Na ontvangst daarvan en sluiting van het GVO zal de verdere beoordeling plaatsvinden.
Zaak anonieme strafklacht (PanAm)
Het gerechtelijk vooronderzoek (GVO), ingesteld naar aanleiding van een anonieme strafklacht die eind 2023 is ingediend tegen onder meer regeringsautoriteiten, is recentelijk afgesloten. Het onderzoek was ingesteld tegen onbekende daders.
De onderzoeksdossiers zijn inmiddels door de Rechter-Commissaris aan het OM ter beschikking gesteld en het OM is thans bezig met bestudering van de stukken. Op basis van het voorgaande zal verder afhandeling worden bepaald.
- Inheemse Kralenkunst ‘l’Agnapolibon’ Suriname en Frans-Guya…..
- EMFC-opleiding van de Anton de Kom Universiteit van Surinam…..
- Beroepsgroepen en actoren moeten implementatie nieuw BW suc…..
- BESTUUR DAT NIET SLECHT IS..
- VHP: De feiten achter de cijfers..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 MEI 2000 en …..
- ‘Ben moe om aan te horen dat er geen geld is’..
- Masterminds ‘Stem Slim’ blijven tegen regering met NDP..
- Twee verdachten voor diefstal van oud ijzer aangehouden doo…..
- Kiezers kunnen vanaf vandaag oproepingskaart afhalen..
- Man neergeschoten na woordenwisseling..
- U$ 1,4 miljoen voor Vids en VSG voor behoud traditionele le…..
- Wang: “Het volk verdient duidelijkheid over de vooruitgang …..
- Brunswijk accepts Akiemboto’s challenge: “Just say where an…..
- Onweersbuien in de middag..
- Vaklassers gecertificeerd dankzij SAO en Staatsolie Foundat…..
- Poetin komt niet naar gesprek met Zelensky in Istanbul, ook…..
- HELEN THERESIA SY A FOEK – TDLOHREG, door ons allemaa…..
- Rita Norine Harry (71) Den Haag 8-5-2025..
- OM eist vier jaar cel tegen religieus leider voor verkracht…..
- Huis-aan-huis bezorging oproepingskaarten afgerond..