Er zal een officieel onderzoek worden ingesteld naar goederen die donderdagavond zouden zijn weggehaald uit het Kabinet van de First Lady. Dat bevestigt NDP-assembleelid Sergio Akiemboto in een interview met D-TV Express en Suriname suriname. Aanleiding is een videoreportage van het medium, waarin te zien is hoe onder meer kantoorspullen uit het gebouw worden weggedragen.
“Het is niet correct. We gaan het onderzoeken om vast te stellen van wie die goederen zijn. En indien ze tot de staat toebehoren, moeten we ze terugvorderen,” aldus Akiemboto. Hij voegt eraan toe dat de nodige informatie zal worden opgevraagd, omdat dergelijke goederen ergens geregistreerd zouden moeten zijn.
Volgens de politicus had het team van president-elect Jennifer Simons afgelopen donderdag een verzoek ingediend om het gebouw te bezichtigen. Hiervoor was toestemming verleend, met de afspraak dat de rondleiding op vrijdag zou plaatsvinden. “Ik was dan ook verbaasd dat donderdagavond ineens spullen werden weggehaald,” zegt Akiemboto.
Hij benadrukt dat, als het gaat om persoonlijk gesponsorde of aan Melissa Santokhi als individu gedoneerde spullen, er geen sprake is van onrechtmatigheid. Maar als de donaties bestemd waren voor het Instituut van de First Lady, behoren ze toe aan de Surinaamse staat.
Of er ook een strafrechtelijk onderzoek wordt opgestart, zal volgens Akiemboto afhangen van de uitkomst van de eerste bevindingen.
- Bibliotheken verrijkt met ‘Wij slaven van Suriname’..
- Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het lev…..
- Wegomlegging rond DNA vanwege presidentsverkiezing op 6 jul…..
- TABTO Group organiseert vijfde Nationaal Compliance Congres..
- Hugo Essed: ‘Tonen van stembiljetten een vorm van transpara…..
- Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheer…..
- Expositie ‘Waka Tjopu: Echoes of a Movement’ biedt uniek be…..
- Louis Vismale start inzamelingsactie voor speciaal vervoer …..
- Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op d…..
- Fernandes Bakkerij 62 jaar..
- Parbo Bier viert 70 jaar met nieuwe commercial ‘Pass a Djog…..
- VHP kiest voor een waardige en krachtige rol in de oppositi…..
- Politiebericht over verkeersdod Welgedacht B..
- Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan..
- ‘Vruchtbaar’ telefoongesprek tussen Trump en Zelensky over …..
- Olga Yvonne Vreden- Verbruggen (84) Paramaribo 3-7-2025..
- Mavis Cecillia Petronella Hoost (74) Paramaribo 30-6-2025..
- Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru..
- HVB zal één ministerspost van de NDP invullen; Sapoen blijf…..
- 169 bloeddonoren gehuldigd in Congreshal..
- Simons eerste vrouwelijke president; symboliek, verwachting…..